Apartamentos Sol E Ria, Olhao, Portugalia – jak perła w muszli.
  • 28 kwietnia 2017 00:14
  • 0

Nasza ocena 9/10

Na naszych objazdach bardzo lubimy instalować się nie w hotelach, a w apartamentach, gdzie mamy większą swobodę i bardziej domowy klimat. Również na pobyt na portugalskim Algarve wybraliśmy apartament w miasteczku Olhao, nieopodal Faro, w Apartamentos Sol E Ria http://www.soleria.pt  położonym w ładnie odnowionej kamieniczce.

Już na wejściu zaświeciły się nam oczy. Kamieniczka po generalnym remoncie, świeża i pachnąca.

Sympatyczna Właścicielka poprowadziła nas na pierwsze piętro i naszym oczom ukazał się… najfajniejszy apartament, w jakim dotąd byliśmy. Nowoczesny, jaśniutki, wyposażony we wszystko co trzeba i gustownie urządzony. Łóżko z przyzwoitym materacem, ładna kanapa, roleta w oknie, nowoczesny aneks kuchenny, ładna i funkcjonalna łazienka z porządnym wyposażeniem. Jednym słowem wszystko, co potrzeba do udanego pobytu.

Na dachu kamienicy urządzony jest taras widokowo-wypoczynkowy, na którym można położyć się na leżaku, wciąć coś z grilla (na wyposażeniu tarasu) i podziwiać ocean.

Dużym plusem tego miejsca jest położenie. Olhao to spokojne miasteczko, położone mniej więcej w połowie Algarve. Jest trochę bulwaru, trochę parku oraz port rybacki. To ostatnie, paradoksalnie, ma ogromne znaczenie. Sto metrów w linii prostej od naszego lokum stoją dwie zabytkowe hale targowe. Jedna z nich całkowicie rybna. I codziennie ze wspomnianego portu przywożone są świeżutkie, najróżniejsze morskie stworzenia. Dla męskiego Enjoya, zdecydowanego fana owoców morza i rybojada kompletne wariactwo. Po pierwszym wstąpieniu, a następnie po siedmiokrotnym okrążeniu hali w środku wybór padł na raję (płaszczkę) i kałamarnice. Kolejne dni upłynęły nam pod znakiem ryb.

Absolutnie polecamy Apartamentos Sol E Ria, jeżeli przyjdzie Wam odpoczywać na środkowym Algarve, ale pamiętać trzeba, że to raczej opcja dla zmotoryzowanych. Przy czym wprawdzie nie ma za bardzo jak zaparkować pod obiektem, ale 3 minuty piechotą jest podziemny parking (oraz supermarket).

 

Komentarze: 0