Dwór Kombornia pod Krosnem – dobry adres na Podkarpaciu.
  • 9 października 2016 20:10
  • 0

Nasza ocena 8/10

Skuszeni przez zaprzyjaźnionych z nami Basię i Łukasza postanowiliśmy spędzić parę chwil na Podkarpaciu w Dwór Kombornia Hotel & SPA **** pod Krosnem.

Już na pierwszy rzut oka obiekt robi bardzo miłe wrażenie, które, na szczęście, utrzymuje się przez cały pobyt. W pięknym parku znajduje się średnich rozmiarów dwór z dobudowaną do niego częścią spa (część czterogwiazdkowa), osobny budynek wellness z basenem oraz dwa budynki stanowiące część trzygwiazdkową i gdzie mieści się centrum konferencyjne. Jest tam też budynek w ruinie, który mógłby stanowić genialny, romantyczny element, ale niestety jest w środku zapuszczony i zamknięty na głucho.

Zaklepaliśmy pokój w części trzygwiazdkowej i o ile pomysł ten sprawdzi się jeszcze w lecie, to przy chłodniejszej aurze zdecydowanie należy brać pokoje we dworze. Sam pokój niestety mocno ciasny i typowo trzygwiazdkowy, czyli wersja podstawowa i nic więcej. Tym bardziej polecamy pokoje we dworze, bo reszta pobytu to już sama przyjemność, która sprawiła, że nawet nie specjalnie zwróciliśmy uwagę na pokój. Skorzystaliśmy z masaży relaksacyjnych w spa i zgodnie stwierdziliśmy, że pani, która je wykonuje robi to świetnie i były to jedne z lepszych tego typu „zabiegów” jakie mieliśmy. Następnie wpadliśmy na basen – całkiem spory, z biczami, bąbelkami, prądami i, co rzadko się niestety zdarza, o idealnej temperaturze wody, trochę jednak wymaga odświeżenia.

Na koniec dnia oczywiście kolacja. Tam zdarzyło się parę ciekawych i smacznych zaskoczeń. Na początek zupa na kiszonych rydzach. Mocno się zdziwiliśmy, bo ta smaczna zupa smakowała jak… ogórkowa z grzybami. Następnie był kurczak kukurydziany – mięciutki, soczysty i dobrze przyprawiony, do tego lekkie i chrupiące bliny razowe oraz pieczony burak i szparagi, wszystko stanowiło pyszną całość. Drugi zestaw to schab z kością z chrzanowym puree i zasmażaną kapustą. Ta z kolei propozycja to był pyszny, domowy obiad w wersji „de lux”. Do tego świetne uzupełnienie szerokim wyborem regionalnych piw i kuchnia Dworu Kombornia kupiła nas w całości, jako jedna z lepszych na jakie natrafiliśmy w hotelach. Śniadania również smaczne i różnorodne. Uzupełnieniem bardzo dobrego wrażenia była bardzo uprzejma, pomocna i uśmiechnięta obsługa hotelu.

Dwór Kombornia to świetne miejsce, które niniejszym trafia na listę naszych ulubionych miejsc i jeżeli będziemy mieć okazję, choć niestety mamy dość daleko, to chętnie znowu zawitamy.

Polecamy ! Enjoy !

Komentarze: 0