Hotel Malaga Picasso, Malaga – mała oaza na Costa Del Sol.
  • 3 maja 2017 21:57
  • 0

Nasza ocena: 9/10

Dlaczego wcześniej tu nie trafiliśmy? To pierwsze pytanie, które zadaliśmy sobie przekraczając próg hoteliku Hotel Malaga Picasso w Guadalmar pod Malagą.

Na początku witają nas andaluzyjskie odrzwia, a za nimi niewielka fontanna w iberyjskim stylu. Parterowy, niewielki budynek, bungalow niemalże, również w stylu andaluzyjskim, w środku jasny, po śródziemnomorsku urządzony, ozdobiony reprodukcjami dzieł Picassa i innymi malowidłami.

Pani z recepcji powiodła nas na tyły hoteliku, a tam… O tym za chwilę, bo po chwili znaleźliśmy się w przestronnym, gustownie urządzonym pokoju, z nowoczesną łazienką. Warunki w sam raz dla pary z małym dzieckiem.

Co jednak z tym „tam”? Tam, czyli w hotelowym ogrodzie jest miejsce wymarzone do powolnego spędzania wolnego czasu – basen, jacuzzi, zielona trawka, leżaczki, kanapy, łoże z baldachimem, palma… Miejsce, gdzie chce się położyć i nie wstawać, a najpotrzebniejsze rzeczy ustawić wokół leżaka w taki sposób, by były w zasięgu ręki.

Hotel położony jest pięć minut od plaży miejskiej Guadalmar. Piasek na niej szary (bo taka jego uroda), jest też niewielka knajpka, w której nawet można dostać świeże ryby i owoce morza. Do tego Malaga jest na tyle blisko, że można szybko się tam dostać i na tyle daleko, że nie dochodzi do Guadalmar wielkomiejski gwar i chaos. Jest jeszcze jedna korzyść i to niemała – hotel położony jest pięć minut jazdy od lotniska w Maladze. Sprawdziliśmy tę zaletę na własnej skórze, kiedy musieliśmy wstać rano na lot o 7:10.

Polecamy Hotel Malaga Picasso, jeżeli będziecie szukać cichego, uroczego i sennego miejsca na wypoczynek w najbliższych okolicach Malagi. My planujemy tam wrócić.

Enjoy!

Komentarze: 0