Hotel Ren, Starogard Gdański – baza wypadowa na Kociewie.
  • 31 sierpnia 2017 08:54
  • 0

Nasza ocena 7/10

Hotel Ren w Starogardzie Gdańskim znaleźliśmy w sieci, jako dobrą bazę noclegową dla pewnego wydarzenia, w którym koniecznie chcieliśmy uczestniczyć (http://enjoye.pl/places/grodzisko-owidz-starogardem-gdanskim-powrot-korzeni/).  Pierwsze, z czym zetknęliśmy się po przyjeździe do hotelu, to elastyczność obsługi. Okazało się, że pokój, który zarezerwowaliśmy gabarytowo kompletnie nie nadaje się dla pary z małym dzieckiem. Pani w recepcji (pozdrawiamy) błyskawicznie wyszukała nam większy pokój w tej samej cenie. Tym razem pokój był spory, w tonacji pastelowej, wygodny i czysty.

Z racji późnego przyjazdu dopiero następnego dnia mieliśmy okazję zbadać atrakcje oferowane przez hotel. Wnętrze hotelu utrzymane jest w stylu dyskretnej, nowoczesnej, hotelowej elegancji, gdzieniegdzie z elementami wystroju cieszącymi oko.

Wstąpiliśmy więc do części wellness. Basen całkiem przyzwoitych rozmiarów, strefa saun w wersji podstawowej (sucha, mokra i infra) i jacuzzi. Mieliśmy też czas na skorzystanie ze spa. Masaże wykonane bardzo profesjonalnie, z miłymi dla zmysłów kosmetykami, ale, niestety, jest jeden duży szkopuł. Spa położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie sali bankietowej i oddzielone od reszty obiektu szklanymi drzwiami. W efekcie starania Pani masażystki aby stworzyć relaksującą atmosferę torpedowane były przez weselne „Hej sokoły”. Warto pomyśleć o rozwiązaniach, które odizolują tę część obiektu od niepożądanych tam dźwięków.

Wstąpiliśmy też na lunch do działającej przy hotelu restauracji Browar Kociewski. Nowocześnie urządzone wnętrze, możliwość obserwowania piwnych kadzi i… tłum ludzi. Najwyraźniej to najsmaczniejsze miejsce w Starogardzie Gdańskim. Jesteśmy w stanie w to uwierzyć, bo zamówione przez nas jadło było bardzo smaczne, zaś nasze poszukiwania innych lokali gastronomicznych w tym mieście skończyło się (na szczęście na chwilę) w zdumiewająco wysoko ocenianej na Google pomyłce, której nazwy z litości nie wymienimy. W każdym razie chyba lepiej unikać innych lokali w Starogardzie, poza Browarem Kociewskim.

Hotel Ren to całkiem przyzwoity czterogwiazdkowiec. Bez fajerwerków, z podstawowymi atrakcjami, sympatycznym personelem, a dla nas istotne było również to, że położony jest całkiem niedaleko od Grodziska Owidz, które na prawdę warto odwiedzić. Poza tym położenie w środku pięknego Kociewia. Wszystko to powoduje, że jeżeli znajdziecie się w tych okolicach, to Hotel Ren jest dobrym adresem.

Komentarze: 0