Kogel Mogel – lokal ze świetną obsługą.
  • 28 października 2016 15:46
  • 0

KOGEL MOGEL w Lublinie. Działa już chwilę  na lubelskim rynku. Dalej twierdzimy, że  brakowało takiego miejsca w tej lokalizacji. Za dnia jest to świetny lokal na śniadanie i lunch, wieczorem natomiast Kogel zachęca do przyjmowania promili w różnych, kolorowych i nie tylko, odsłonach. My, przetestowaliśmy obie opcje, dzienną i wieczorną. Próbowaliśmy wprowadzone przez Kogel lunche dnia (każdego dnia inny, w cenie 15 zł) i dania z karty. Karta obfituje w wiele fajnych propozycji, menu zmienia się co jakiś czas, więc za to dodatkowy plus. Lokal ma bardzo nowoczesny, nienachalny wystrój, designerskie dodatki tworzą klimat, który bardzo lubimy.

Dodatkowym atutem tego miejsca jest obsługa. Miła, dynamiczna i elastyczna ekipa z pewnością „tworzy” to miejsce i jest jego najlepszą wizytówką. Pana Artura, chyba wszyscy znamy i lubimy. Człowiek z powołaniem, lubiący to co robi, na właściwym miejscu, swoją energią zachęca zarówno do samego miejsca jak i powrotu do niego.

Kilkanaście wizyt zaowocowało spróbowaniem wielu dań, mięsa, które zazwyczaj są soczyste, aromatyczne z bardzo dobrze trafionymi dodatkami tj. sezonowe warzywa, kasze, bądź inne dopełniające całość elementy. Sałatki, lekkie ze świeżych składników, słodkości – pancakesy i racuchy, puszyste, nie przesiąknięte tłuszczem i pachnące słodkością! Jak już wspomnieliśmy, wieczorem również mieliśmy okazję przetestować Kogel Mogel. Nie zawiedliśmy się. Siedząc przy barze, możemy oddać się przyjemności kosztowania fajnie skomponowanych drinków lub po prostu sączyć tradycyjne i lubiane trunki. 

Kogla polecamy o każdej porze dnia, ale warto skusić się na śniadanie. W karcie jest kilka propozycji, ale pojawiła się też opcja dodatkowych śniadań, każde w cenie 12 zł. My spróbowaliśmy omlet z kurczakiem, serem kozim i warzywami i racuchy. Omlet świetny, ser kozi świetnie podkręca smak. Racuchy … hmm jak u mamy ! Puszyste, słodkie, po prostu idealne. Kawy równie pyszne i pobudzające 😉 Do tego bardzo rozsądna cena.

W trakcie wielu wizyt, niestety nie obeszło się bez zgrzytów. Dopracowania na pewno wymaga kanapka z kurczakiem i pesto. Krem dyniowy i roladki z kurczaka z kurkami. Kanapka jest zdecydowanie za sucha i mało wyrazista, oliwa, sól i pieprz na stole mało ratują sytuację, krem z dyni – krótko pisząc mało dyniowy, jakby rozwodniony, roladki z kurczaka z kurkami – nijakie, brakuje jakiegoś konkretniejszego smaku, który wydobędzie walory delikatnych w smaku kurek i drobiu. Być może były to wypadki przy pracy, ale wspomnieć o tym też musimy 😉

Polecamy Kogla o każdej porze dnia i nocy, na pewno znajdziecie coś dla siebie !

Jest to miejsce przyjazne dzieciom 😉

Czynne od 8.00.

Komentarze: 0