Nowy Świat Pub & Restauracja – ciekawe początki.
  • 25 stycznia 2017 22:09
  • 0

Nowy Świat Pub & Restauracja w Lublinie, to lokal działający od trzech miesięcy, który umiejscowił się na rogu Krakowskiego Przedmieścia i Bernardyńskiej. Z zewnątrz zaprasza i zachęca bardzo fajny szyld z wyraźnie wyeksponowaną nazwą pubu „Nowy Świat”. Całe wejście, na czele z szyldem, przywodzi na myśl magiczne, często kryjące się w bocznych uliczkach kultowe puby z europejskich starówek.

Wnętrze również oryginalne i różniące się od większości lokali w naszym mieście. Dominuje zestawienie zieleni (ściany) oraz szafir kanap. Poza tym spory bar, ciekawe akcenty w oryginalnych ramach na ścianach i duża przestrzeń,  która daje wiele możliwości zarówno dla właściciela w kwestii aranżacji wnętrza, jak i klientów, którzy gremialnie mogą przybywać do Nowego Świata. Potencjał dla stworzenia „pubowej” społeczności zatem jest.

Lokal otwiera się o godzinie 9.00 i zaprasza na śniadania. Obecna propozycja oferuje do każdej zakupionej kawy/herbaty śniadanie za 2 zł, co już samo w sobie jest pomysłem oryginalnym. Kawy bardzo dobre, szybko podane. Na śniadanie wybraliśmy dwa zestawy – zestaw z trzema pastami i drugi  zestaw – jajka sadzone z chrupiącym boczkiem i parówkami. Dodatkowo zamówiliśmy przystawkę na ciepło – gęsie żołądki (jak przystało na fanów podrobów).

Gęsie żołądki – bardzo dobre, miękkie, świeże i w sporej ilości, do tego ciekawie i smacznie komponujące się z zielonym pesto. W kwestii śniadań, to nie oczekiwaliśmy w tej cenie fajerwerków, ale zostaliśmy miło zaskoczeni. Pasty całkiem fajne – twarożek, jajeczna i rybna (z anchovis), do tego pieczywo ciepłe i chrupiące. Drugi zestaw to dwa jajka sadzone, dwie parówki i dodatki jak w poprzednim zestawie (pieczywo, masło, pomidor, wędlina).

Przyjmując, że są to śniadania za 2 zł to jest całkiem OK, ale może być o wiele lepiej niż OK przy wprowadzeniu drobnych zmian. Nie jesteśmy fanami parówek, zatem gdyby wymienić je na frankfurterki wówczas spokojnie może to być śniadanie „pełnopłatne”. Drugą kwestią wartą przemyślenia jest z pewnością sposób podania. Warto zrezygnować z pewnych archaicznych dodatków i z prostych śniadań uczynić fajne, nowoczesne kompozycje.

Obsługa bardzo miła i sprawna.

Podsumowując – Nowy Świat to ciekawe miejsce z potencjałem. Będziemy zaglądać, trzymać kciuki i obserwować jak się rozwija.

Enjoy!

Komentarze: 0