Galeria Leonardo, Kazimierz Dolny – cudowne emporium Panów Jacka i Pawła.
  • 10 maja 2017 21:54
  • 3

Do Kazimierza Dolnego, jak statystyczni mieszkańcy Lublina, odwiedzamy kilka razy w roku, ale nie pamiętamy wycieczki do Kazimierza przy okazji której nie zajrzelibyśmy do Galerii Leonardo przy ul Klasztornej 1 A.

Jeżeli jesteście wrażliwi na sztukę, a malarstwo w szczególności, szukacie gustownego i oryginalnego prezentu albo chcecie porządnie ozdobić pustą ścianę lub po prostu szukacie unikatowej pamiątki z Kazimierza, to zdecydowanie wstąpcie. Jesteście znudzeni, zirytowani widokiem kolejnej martwej natury, kwiatków, landszafcików z kazimierską studnią na pierwszym planie, Żyda liczącego pieniądze? To jest miejsce, w którym odetchniecie. Na ścianach kuszą oko na prawdę ciekawe prace, intrygujące, a przy tym różnorodne, tak, że każdy będzie w stanie odnaleźć coś ciekawego dla siebie. Szukacie bajkowych obrazów aby upiększyć dziecięcy pokój albo samemu sobie zafundować wycieczkę do krainy dziecięcej wyobraźni?

Obejrzyjcie sobie zacną kolekcję dzieł Roberta Romanowicza i oczywiście nabądźcie jedno z nich. My do domu już trochę sztuki stamtąd przywieźliśmy. Są też ciekawe prace samych właścicieli Panów Jacka Jarosza i Pawła Zacharewicza, sporo oryginalnej ceramiki, a nawet trochę sztuki użytkowej. W galerii organizowane są często ciekawe wydarzenia, wernisaże, spotkania z twórcami.

Obaj właściciele są bardzo serdecznymi, kontaktowymi ludźmi, którzy potrafią opowiedzieć coś ciekawego o każdym dziele i, co ważne, dbają, żeby pojawiały się u nich co raz to nowe prace, co raz to nowych, ciekawych artystów. Zajrzyjcie koniecznie, choćby dla chwilowego poobcowania z pięknymi przedmiotami, ciekawymi płótnami, bajkowymi stworzeniami wyzierającymi z ram, zapachem werniksu i przyjemnej rozmowy z Panami Jackiem i Pawłem w ich magicznym emporium. (na zdjęciach Pan Jacek Jarosz)

Enjoy!

Komentarze: 3

3 comments on Galeria Leonardo, Kazimierz Dolny – cudowne emporium Panów Jacka i Pawła.