Ranczo Arka, Serniki pod Lubartowem – z pociechą wśród zwierząt.
  • 12 maja 2017 22:08
  • 2

Macie dzieci albo mieć możecie? A może w Was siedzi przynajmniej trochę dziecka? Ranczo Arka w Sernikach pod Lubartowem to miejsce dla Was. Aby tam trafić należy w miejscowości Łucka skręcić na Ostrów Lubelski, a dalej już znajdziecie.

Kiedy już traficie na Ranczo najpierw powitają Was strusie – te afrykańskie i te emu. Niewykluczone, że drogę przebiegnie Wam królik albo z zaskoczenia zasyczy łabędź biały lub czarny, wygrzewający się na brzegu dość sporej sadzawki. Tak właśnie tam jest – zwierzęta są na wyciągnięcie ręki i to jest ogromna zaleta tego miejsca. Oczywiście te bardziej dzikie lub potencjalnie niebezpieczne są dobrze odgrodzone od przybyłych gości, więc nikomu nie ma prawa cokolwiek się stać.

Z bardziej egotycznych mieszkańców zwierzyńca możemy spotkać małego kangura, renifera, ostronosa i papugi.

Jednak zapewne największą atrakcją dla Waszych pociech będzie możliwość wejścia do dużej zagrody, gdzie rządzą kozy. Zwierzaki są piękne, łagodne i strasznie ciekawskie więc radości może być dużo, bo wszystkie muszą dokładnie obejrzeć wszystkich odwiedzających. Wraz z kozami mieszkają bardzo grzeczne kucyki, niczym niezainteresowane osły i trochę płochliwe owce. Jest też i stajnia, więc dla miłośników jazdy konnej też znajdzie się atrakcja oraz plac zabaw dla dzieci. Można również zafundować sobie drobny „rejs” łódką po sadzawce.

Ranczo Arka to miejsce, w którym dzieci będą miały radości na pół dnia, a i dorośli znajdą trochę uciechy. Można też (jak dowiedzieliśmy się od Pani Agaty, jednej z bywalczyń Rancza) zorganizować małą imprezę dla dzieci. Polecamy na przykład na małą, sobotnią wycieczkę. My, jeszcze jako spotykająca się para spędziliśmy tam kilka lat temu kilka wesołych chwil. Przy ostatniej wizycie z kolei mogliśmy zaobserwować zachwyt w oczach naszej Córki. Wasze dzieci też będą zachwycone.

Komentarze: 2

2 comments on Ranczo Arka, Serniki pod Lubartowem – z pociechą wśród zwierząt.

  1. Muszę tam się wybrać z moimi szkrabami. Uwielbiam Wasz blog, macie bardzo podobny gust do naszego rodzinnego :). Nic tylko po kolei odhaczać miejsca, w których byliście.

    • Bardzo nam miło 🙂 Dziękujemy! Zapraszamy jak najczęściej i postaramy się wyszukiwać jak najwięcej rodzinnych miejsc 🙂