Stajnia Enklawa, Kamionka – zielona wyspa szczęścia.
  • 6 maja 2017 20:17
  • 0

Co jest potrzebne miejscu, żeby rodziła się w nim magia? Zazwyczaj trzy najważniejsze czynniki: cisza i spokój wokoło, piękna przyroda, a nade wszystko wspaniali gospodarze. To wszystko znajdziecie nieopodal Kamionki (parę kilometrów od Kozłówki) w Stajni Enklawa. 

Aby dotrzeć do Enklawy musicie w Kamionce skręcić na Firlej, ujechać około 3 km wyjechać z lasu i czujnie wypatrywać po lewej stronie drogowskazu na stadninę. Polną drogą dotrzecie do pięknej, dzikiej nieco posesji pod lasem, gdzie przywitają Was gospodarze, twórcy Enklawy – Magda i Maciek. Posiadłość to stajnia dla koni i wybiegi, drewniany domek właścicieli oraz spory budynek gospodarczy, w którym właśnie trwają prace, aby utworzyć w nim miejsca noclegowe. Już wkrótce zatem będzie można spędzić w Enklawie więcej czasu.

Jak sama nazwa wskazuje, oferta Stajni Enklawa to wszystko, co wiąże się z końmi – rekreacja, fitness, różnego rodzaju zajęcia, jazdy, ale jest tam także pensjonat dla koni. Wokoło sporo pięknego terenu, las, trochę wody w rzeczółce. Nad wszystkim czuwają gospodarze, którzy dbają o fantastyczną atmosferę tego miejsca. Ludzie młodzi, otwarci, życzliwi, gościnni dla wszystkich, którzy zawitają w ich progi, wspaniali gospodarze, z którymi przyjemnie po prostu pobyć.

Jeżeli jesteście miłośnikami koni – fotografujecie, lubicie z nimi obcować, czy oczywiście jeździcie konno, jest to miejsce obowiązkowe do odwiedzenia. Polecamy też wszystkim, dla których ważny jest kontakt z naturą. No i oczywiście już niedługo oferta agroturystyczna… Nasza Córcia była zachwycona, gdy Maciek wyprowadził konika i mogła pierwszy raz przyjrzeć się porządnie pięknemu zwierzęciu.

Świetne miejsce!

Komentarze: 0