Bajgiel, Kazimierz Dolny – co tam zjemy? czy dobrze zjemy?
  • 25 listopada 2016 20:45
  • 4

Do Restauracji Bajgiel w Kazimierzu Dolnym na ul. Lubelskiej trafiliśmy przypadkiem. Znaleźliśmy się we wnętrzu w trochę w stylu francuskim – kanapy, stoliki, dużo koronek, fikuśnych lamp, zdjęć na ścianach, do tego francuska muzyka w tle i kuchnia… no właśnie! Nie francuska, a żydowska.

Ciekawa karta, wszystko to, co powinno się znaleźć w karcie chcącej przybliżyć żydowskie smaki, tam się znajdowało. Udało się nam zająć stolik, położony kameralnie, „za winklem”, wygodnie usiąść na kanapie i rozkoszować się przyjemną muzyką, oczekując na obiad. Zamówiliśmy: zalewajkę kazimierską i kawior żydowski, a następnie czulent i roladę z gęsi w sosie z wędzoną śliwką i jabłkami. Zalewajka – gotowana na wywarze z warzyw i rosołu, zakwaszana świeżo kiszoną kapustą i zabielona śmietanką. Podana była z puree z ziemniaków, okraszonych skwarkami. Zupa pyszna, domowa, ziemniaki z boczkiem smacznie współgrały z kwaskowatością zupy – zjedliśmy z apetytem. Kawior żydowski (podsmażana wątróbka drobiowa z jajkiem na twardo, cebulką i koperkiem), to z kolei bardzo dobra przystawka  i do tego ładnie podana. Czulent – to tradycyjna potrawa szabatowa z długo duszonych mięs, kasz ziemniaków i fasoli, w rosole z dodatkiem cebulki. Podany został z kiszoną kapustą. Bardzo dobre danie, ale jednocześnie bardzo zapychające. Niewielka ilość wystarcza aby poczuć sytość. Gęś była cudowna, miękka, rozpływała się w ustach, bardzo dobrze zamarynowana. Jedynie z tego co pamiętamy, to zamiast śliwek były morele, ale nie był to absolutnie minus, a wręcz przeciwnie. Jako dodatki do gęsi wybraliśmy kopytka dyniowe i buraczki. Kopytka jak dla mnie 10/10, najlepsze jakie jadłam, małe, jędrne, lekko przypieczone i do tego pomarańczowe.

Obiad w Bajglu to była prawdziwa przyjemność. Obsługa w restauracji jest miła i sprawna. Warto zaznaczyć, że Bajgiel bardzo szybko się zapełnia, więc nie zawsze są szanse na wolny stolik, ale gwarantujemy Wam, że warto poczekać „chwilę” aby jakieś miejsce się zwolniło. Kolejny, świetny adres w Kazimierzu!

Enjoy!

Komentarze: 4

4 comments on Bajgiel, Kazimierz Dolny – co tam zjemy? czy dobrze zjemy?