Bułka z masłem, Wrocław – śniadaniowy faworyt?
  • 20 marca 2017 20:47
  • 0

Bułka z Masłem to jeden z bardziej znanych i obleganych lokali we Wrocławiu. Karta jest  „kolorowa” od różności śniadaniowo-lunchowych. Samo miejsce, rewelacyjne – w jasnej tonacji z różnymi oryginalnymi dodatkami. Świeże kwiaty, owoce i warzywa, tryskające kolorami, wkomponowane w tło jako dekoracja, skutecznie umilają nawet deszczową aurę. Dużą zaletą lokalu, jest piękny ogród ze stolikami, kolorowymi krzesłami i kanapami. Nawet teraz (marzec), w deszczową pogodę, miejsce prezentuje się tajemniczo i klimatycznie. Latem musi być tam istny tajemniczy ogród w centrum miasta.

Ale przejdźmy do sedna. Zjawiłyśmy się w Bułce z Masłem koło południa, zatem na późne śniadanie, i zamówiłyśmy: chałkę na słodko, śniadanie amerykańskie (jajka sadzone, frankfurterki, sałatka, ser żółty, musztarda i chleb na zakwasie) oraz kanapkę z kurczakiem, marynowanym burakiem i konfiturą z cebuli i pora. Do picia standardowo kawy i dodatkowo lemoniada (o ile pamiętam, jabłkowo-różana). Śniadania pojawiły się na stoliku bardzo szybko. Trzeba powiedzieć, że Bułka z Masłem piękne podawanie potraw i napoi ma opanowane do perfekcji. Tam nawet herbata wygląda tak cudownie, z „napakowanymi” misternie dodatkami, że mogłabym stać się fanką „tea time”.

Nasze śniadania wyglądały bardzo kusząco, kolorowo, ze świeżymi składnikami i bardzo dobrym pieczywem. Kanapka z kurczakiem – pyszna, wilgotna, wszystkie składniki dobrze dobrane plus oczywiście świeże i chrupiące pieczywo. Śniadanie amerykańskie to porządna porcja „na duży głód”, dobrze przysmażone jajka sadzone, bardzo smaczne frankfurterki, trochę zieleniny i chleb pieczony na zakwasie. Chałka na słodko to raczej nie jest śniadanie dla mnie, ponieważ ze słodkich śniadań pochłaniam tylko panacakesy, ale obiektywnie muszę stwierdzić, że cudownie się prezentowało i tak samo smakowało. Chrupiąca, lekko słodka chałka, przyprószona cukrem pudrem, konfitura domowa i świeże owoce pocięte w kawałki. Coś pięknego… Kawy bez zarzutu, lemoniada pomysłowa, nie za słodka i powtórzę się – bardzo ładnie podana.

Wizualność i estetyka podawanego jedzenia jest bardzo ważna, w zasadzie to obok smaku najważniejszy aspekt, na który zwraca się uwagę. Stąd też moje zachwyty. Obsługa uśmiechnięta i wyluzowana. Zatem śniadaniowym faworytem tego wrocławskiego wyjazdu z pewnością została Bułka z Masłem. Gorąco polecamy, o każdej porze roku.

Enjoy!

Bułka z Masłem

Pawła Włodkowica 8,Wrocław

godziny otwarcia: 10.00-23.00

Komentarze: 0