Cafe Heca – w przyjacielskiej atmosferze.
  • 17 października 2016 15:33
  • 0

Tym razem zaproszenie na kawę, ewentualnie kawę z dodatkiem. Między Sądem Rejonowym w Lublinie, a ulicą Hipoteczną wciśnięty jest niewielki, ale bardzo przyjemny lokalik o nazwie Cafe Heca Kawiarnia. Wystrój artystyczno-luźno-hipsterski, muzyka zawsze bardzo miła dla ucha, zazwyczaj w klimatach alternatywnych, ale klimatem dostosowana do wczesnego popołudnia oraz sympatyczna obsługa. Zamówić możemy dobrą kawę (polecamy), jest też szeroki wybór herbat, a wisienką na torcie są tarty (jeszcze bardziej polecamy). Tarty zazwyczaj są dwie – jedna na słodko, druga na wytrawnie i codziennie inne. Pomysł świetny. Jeżeli próbować określić to miejsce jednym słowem, to nasuwa się słowo „przyjaźnie”. Przyjazna atmosfera, wystrój, muzyka, wszystko to sprawia, że miło jest tam usiąść na kawce, z tartą i czymś do czytania albo z kimś do gadania. A może właściciele pomyśleliby o wprowadzeniu jakichś zup ? Bo aż chciałoby się tam wdepnąć na mały lunch.

Tak pisaliśmy o Hecy przed remontem, który odbył się w wakacje 2016 r. Wcześniej lokal wyglądał tak jak na załączonych obrazkach:

Trochę baliśmy się, że ten remont pogrzebie przesympatyczny klimat tego miejsca. Zupełnie niepotrzebnie ! Zaliczyliśmy już kilka wizyt w Hecy po dokonanej rewolucji, ale na szczęście rewolucja okazała się ewolucją. Lokal wygląda jeszcze lepiej, przede wszystkim schludniej, ale został utrzymany duch tego miejsca i jego koncept. Nadal jest tam przesympatyczna obsługa dzięki której w lokalu panuje przyjacielska, luźna i przytulna atmosfera. Jest za to więcej miejsca i zrobiło się trochę przestrzenniej. Jednocześnie za każdym razem, kiedy pojawiamy się w Hecy w lokalu króluje muzyka zachęcająca do pozostania tam.  A na domiar dobrego pojawiły się w Hecy najlepsze kanapki na świecie z lokalu Kanapki i Dodatki ! Zauważyliśmy tam również kuszące słodkości.

Wszystko to powoduje, że aż się chce zasiąść, zamówić kawkę, kanapkę (albo tartę) i np. oddać się lekturze… albo przyjacielskim rozmowom. Choć, co zaskakujące, Cafe Heca jest takim miejscem, wyróżniającym się na tle innych, że czasami aż się chce usiąść, zwolnić nieco, pokontemplować w samotności…

 

Komentarze: 0