Dworek Jabłonna Dom Weselny, Jabłonna Druga- jak się sprawuje jedno z dzieci Braci Mazur?
  • 16 lipca 2017 19:55
  • 0

Dworek Jabłonna w Jabłonnej Drugiej, to miejsce dość znane na Lubelszczyźnie, przynajmniej ze słyszenia. Nas, szczerze pisząc, nigdy nie ciągnęło w tamte strony, ale zachęceni opiniami znajomych i rozochoceni dobrą kuchnią w Koprze Włoskim http://enjoye.pl/restaurants/restauracja-koper-wloski-by-bracia-mazur-lublin-beda-pielgrzymki/, postanowiliśmy sprawdzić jak ma się to dziecko Braci Mazur.

O wystroju nie będziemy się rozwodzić, miejsce akurat jest remontowane, więc należałoby ocenić efekt końcowy. Z zewnątrz jest to duży obiekt, sporo zieleni i co ważne (w naszym przypadku) jest obecny różnorodny plac zabaw.

Karta, jak na takie miejsce, jest zaskakująco krótka. I super! Jesteśmy zwolennikami krótkiego, ale konkretnego menu. Im mniej tym lepiej. Większość dań z karty to dania tradycyjne w przystępnych cenach. My wybraliśmy chłodnik, pierś sous vide z ryżem szpinakowym i warzywami z wody oraz żebro z takimi samym dodatkami co pierś. Chcieliśmy również flaki, ale niestety ich nie było.

Czas oczekiwania na dania był znacznie krótszy niż czas oczekiwania na Pana Kelnera, żeby móc złożyć zamówienie, więc ufff… 😉

Chłodnik okazał się bardzo poprawnym i smacznym, lekko słodkawym (ciekawa odmiana) i nawet najmłodsza część Enjoye skusiła się na parę łyżek.

Drugie dania totalnie nas zaskoczyły. Szczerze? Spodziewaliśmy się poprawnych, „zajazdowych” dań, warzyw z mrożonki bez grama smaku. I taki zonk! Mięsa były idealne, żebro odchodziło od kości na samo spojrzenie, pierś była tak mięciutka i soczysta, że nawet Młoda wsuwała z apetytem. I warzywa! Kamień nam z serca spadł, gdy nie ujrzeliśmy marchewki w pofalowanych talarkach. Warzywa były świeżutkie, chrupiące – takie uwielbiamy i możemy jeść w każdej ilości. Ryż szpinakowy, to również nie była zielona rozgotowana papka, tylko pyszny al dente ryż z duszonymi liśćmi szpinaku. Całość na 5!

Jedynie minus za lemoniady, zbyt rozwodnione. Czymś przydałoby się podkręcić dostępne smaki.

Podsumowując  wyszliśmy bardzo miło zaskoczeni, smakiem, jakością i przede wszystkim cenami! 🙂 Niedaleko pada Koper Włoski od Jabłonnej 🙂 Widać Panowie Mazurowie trzymają rękę na pulsie w swoich lokalach. Wybierzemy się więc i na ulicę Kunickiego w Lublinie zobaczyć czy wszędzie tak trzymają.

Dworek Jabłonna zaś polecamy!

Enjoy!

Dworek Jabłonna Dom Weselny

Jabłonna 44A, 23-114 Jabłonna Druga

godziny otwarcia: pon-nd 11.00-22.00

Komentarze: 0