Gospoda Malinowy Bzyk, Płońsk – czy to dobry adres na trasie?
  • 3 września 2017 11:20
  • 0

Gospoda Malinowy Bzyk, nieopodal Płońska, to miejsce, które jadąc z Kujaw potraktowaliśmy jako kulinarny przystanek. Byliśmy we wzmocnionym składzie – 4 osoby dorosłe i dwa małe żołądki ;). Malinowy Bzyk ulokował się nieopodal ruchliwej trasy nr 7 pod Płońskiem, ale w takiej odległości od szosy, że ruch nie przeszkadza w spokojnej konsumpcji.

Gospoda jest sporych rozmiarów, wystrój typowy dla tego rodzaju miejsc, dużo drewna, ławy i masywne stoły. Od progu witają gości uśmiechnięte twarze obsługi. Początkowo wybraliśmy stolik w wewnątrz, ale „po zapoznaniu” z ogrodem przenieśliśmy się do stolika umiejscowionego w altanie. Ogród przestronny, z miłym zakamarkiem w postaci, wykorzystanej przez nas skwapliwie, altany. Duży plus za zabawki i detale przyciągające uwagę najmłodszych. To zdecydowanie ułatwia spożycie posiłku.

Na obiad wybraliśmy klasyczne propozycje, po których najłatwiej można stwierdzić „co w trawie piszczy”. Zamówiliśmy: żurek, flaki, sałatkę z wątróbką, wątróbkę z ziemniakami, placek z sosem węgierskim i cynaderki. Żurek tradycyjny, gęsty, smaczny. Flaki – pyszne, aromatyczne, pikantne, dosyć cienko pokrojone, dla mnie naprawdę mocna miejsce na liście dobrych flaków. Sałatka z wątróbką smaczna, aczkolwiek bez szału. Dużo słodkiego sosu. Wątróbka lekko przeciągnięta, porcja duża, także całość była lekko zapychająca. Danie z wątróbką w roli głównej wypadło lepiej, było to naprawdę porządne i smaczne danie dla fanów wątróbki. Placki chrupiące, sos aromatyczny z dużą ilością mięsa. Cynaderki to opcja nie dla wszystkich, trzeba lubić podroby i ich specyfikę. W Malinowym Bzyku cynaderki były naprawdę dobre, w kremowym sosie, delikatne i prawidłowo przyrządzone.

Jedzenie w Gospodzie Malinowy Bzyk jest smaczne, z pewnością można się tam zatrzymać, a na flaki nawet specjalnie przyjechać. Z pewnością jest to całkiem dobre miejsce na przystanek w podróży na północ Polski. Bardzo dużą zaletą tego miejsca jest bardzo serdeczna obsługa. Minusem są ceny, niestety bliskie warszawskim.

Enjoy!

Gospoda Malinowy Bzyk

Godziny otwarcia: pon-ndz – 8.00-00.00

Komentarze: 0