Herbaciarnia Galeria u Dziwisza, Kazimierz – uroczy zakątek pachnący herbatą.
  • 20 listopada 2016 19:52
  • 2

Herbaciarnia u Dziwisza w Kazimierzu Dolnym, to miejsce znane nie tylko miłośnikom herbaty. Wnętrze wygląda jak piękne pudełko, bombonierka z cudowną zawartością. Stylizowane kanapy, miękkie fotele, stoliki różnej wielkości i kształtu, liczne bibeloty, lustra i nastrojowe oświetlenie tworzą bardzo przyjemny klimat, który sprzyja w pełni zrelaksowaniu się. Udało nam się trafić na wolny stolik, który był położony „w odosobnieniu”, zatem jeszcze przyjemniej nam się delektowało ciepłem i spokojem tego miejsca. Zamówiliśmy oczywiście herbatę – „owoc miłości” i „dziwiszówkę”, szarlotkę i kieliszek nalewki wiśniowej na spróbowanie. Herbaty naprawdę dobre, pięknie pachniały, a smaki były wyraziste. Szarlotka – tradycyjna, smaczna. Nalewka to niestety nie nasza bajka, bo „moc” smaku była dla żeńskiej części Enjoy nie do przełknięcia. My zdecydowanie wolimy nieco delikatniejsze i słodsze nalewki.

Repertuar herbat u Dziwisza jest imponujący, to istny raj dla smakoszy. Oprócz delektowania się herbatą, kawą, czekoladą i nalewkami, można również zajrzeć do sklepiku, który się tam mieści. Dzięki temu można cząstkę tego miejsca zabrać ze sobą, własnej produkcji czekolady (gorzkie, mleczne, białe) z różnymi dodatkami, buteleczki z nalewkami i przede wszystkim wiele mieszanek herbat, które czuć od wejścia. Miło tam nawet po prostu pobyć…

Polecać tego miejsca pewnie nie musimy, ale za to namawiamy do częstego odwiedzania, szczególnie teraz… w chłodne listopadowe wieczory.

Enjoy!

 

Komentarze: 2

2 comments on Herbaciarnia Galeria u Dziwisza, Kazimierz – uroczy zakątek pachnący herbatą.

  1. Kiedyś przybyliśmy do Kazimierza w chłodny listopadowy wieczór weekendowy właśnie i… prawie wszystkie knajpki i kawiarenki były zamknięte na głucho 😉 W Kazimierzu natomiast gorąco polecamy kawiarnię Faktorię. Wybór kaw przyprawia o zawrót głowy 🙂 Do tego pyszne ciacha, również z opcją bezglutenową, co na Lubelszczyźnie jest rzadkością 😉

    • Kiedyś byliśmy, jeszcze przed powstaniem strony, ale skoro polecacie, to wpisujemy na początek listy „Do zaliczenia” w Kazimierzu 🙂 A Herbaciarnia U Dziwisza jest obok.