Kanapki i Dodatki – … i o wiele, wiele więcej.
  • 18 października 2016 13:36
  • 0

Bistro Kanapki i Dodatki w Lublinie to miejsce, które ma wszelkie zadatki na to aby stać się miejscem kultowym. Niewielki lokal wciśnięty w bramę przy ul. Krakowskie Przedmieście 39, prowadzony przez właściciela – pasjonata i zapaleńca, w którym owe „kanapki i dodatki” stają się dziełami sztuki kulinarnej.

Była to miłość od pierwszego wejrzenia, gdy tylko pierwszy raz tam trafiliśmy na kawę i kanapkę rostbef. Właściwie nietaktem jest nazwać tę potrawę kanapką. Jest to bowiem świeżutka, wielka buła wypełniona „pod sufit” pyszną marynowaną wołowiną, piklami, czerwoną cebulą i jalapenio – porządna, obfita i przepyszna KANAPA. Wybór kanapek jest szeroki, miejsce schludne i choć niewielkie, to przyjemnie dla oka zaaranżowane, a nad wszystkim panuje bardzo kontaktowy i sympatyczny właściciel. W środku są dwa stoliczki (na jednym leży nawet zbiór poezji) więc można i przysiąść z kawką. Można też i zamówić catering albo kanapkę na wynos. My staramy się testować raz za razem co innego (jak na razie zaliczona została kanapka z mortadelą i kiszonym ogórkiem oraz z łososiem i mandarynką), ale zazwyczaj kończy się na wyżej opisanej Kanapce Rostbef lub przecudownej Kanapce Szefa z pieczoną kaczką. Niestety, kanapki te są tak smaczne, że nawet kierując się silnym postanowieniem spróbowania czegoś innego to i tak zazwyczaj kończy się na tych dwóch właśnie. Do tego w ofercie pojawiły się słodkości (ciastko z syropem klonowym, chyba ?) i ciasto czekoladowe. 

Z ogromną radością przyjęliśmy też wieść, że kanapki pojawiły się również w jednej z naszych ulubionych kawiarni, czyli Cafe Heca Kawiarnia – świetny, świetny pomysł. Podsumowując w dwóch słowach Kanapki i Dodatki: mistrzostwo świata ! I oby interes się rozwijał, bo o takie miejsce na kulinarnej mapie Lublina należy dbać, chuchać, dmuchać i jak najczęściej w nim zajadać. Jedzcie smacznie, a przy tym zdrowo. Naprawdę warto !

Komentarze: 0