Kuchnia&Strych, Oborniki – to powinno być karalne!
  • 30 września 2018 10:53
  • 0

Do Restauracji Kuchnia&Strych

w Obornikach Wielkopolskich trafiliśmy z polecenia Pani Agaty z cudownego Luliraj http://enjoye.pl/hotels/luliraj-maniewo-poznaniem-sielski-raj-detale/ Zajeżdżamy do mieściny, rozglądamy się i jest – pośród pospolitości umiejscowił się lokal, który już z zewnątrz zachęca do wejścia. Cegła, przeszklenia, czerń i sporo zieleni. Klimat i wystrój zdecydowanie, który bardzo lubimy.

Wygląd

Po przekroczeniu progu, uśmiechnięta Pani Kelnerka prowadzi nas do stolika najbardziej dogodnego gdy się przybywa z dzieckiem na obiad. Nie, nie na dworze. Na piętrze, blisko kącika zabaw 😉. Przybywa karta, kolejna sprawna akcja i Pani doradza w co możemy celować przy wyborze dań, po wysłuchaniu na co mamy chęć. Młoda od razu zarządziła makaron dla siebie, a my poszliśmy w mięsne klimaty. Na początek krem z wędzonych pomidorów, a następnie policzki wołowe i schab panierowany.

Smak

Zupy kremy mają teraz ciężki czas, bo wiadomo, są wszędzie. Znawcy powiadają: jak nie wiadomo co, to zapewne zupa krem, bo wrzucisz wszystko i zblendujesz. Zatem zrobienie kremu zapamiętywalnego to sztuka. W restauracji Kuchnia&Strych udało się. Zapach ich kremu pamiętamy do dziś. Cudowny aromat wędzonych pomidorów oszołamiająco działał na zmysł powonienia, a każda łyżka zostawiała „na końcu” świetny posmak wędzenia. Oby więcej takich „pomidorówek” 😉

Policzki, zgodnie z reklamą zasłyszaną przy zamawianiu – mięciutkie, rozpływające się na sam widok widelca. Do tego pyszne krokiety z polenty. Schab panierowany (nie mylić z tradycyjnym schabowym, który oczywiście kochamy), ale ten z restauracji Kuchnia&Strych zdecydowanie może stawać w konkury z najlepszymi schabowymi. Soczysty kawałek schabu z panierowamymi jedynie brzegami, to świetna zabawa strukturami. Chrupiąco, miękko i soczyście. Schab w towarzystwie duszonej kapusty włoskiej i puree ziemniaczanego. Takie danie to wariacja na temat niedzielnego, tradycyjnego obiadu, ale na rzecz tej potrawy warto zamienić niedzielny obiad u mamusi na wyjście do Kuchnia&Strych.

Wrażenia.

Podsumowując – jeżeli zawitacie w okolice Poznania i będziecie szukać restauracji w promieniu 20 km od stolicy Wielkopolski, to Kuchnia&Strych w Obornikach jest idealnym adresem! My ubolewamy, że mamy tak daleko…

Skrywanie takiej perełki w Obornikach powinno być karalne! 😉 A poważnie – wspaniale odkrywać takie perełki w małych miastach. Brawo!

Enjoy!

Komentarze: 0