Pizzeria Il Posto di Luca Santarossa – gość w dom…
  • 1 lutego 2017 21:56
  • 6

Mamy w tym tygodniu wyjątkowe szczęście do wyjątkowych miejsc. Tym razem natrafiliśmy na Pizzeria Il Posto di Luca Santarossa przy ul. Jana Sawy 5 w Lublinie. To „nowalijka” w lubelskim świecie kulinarnym, ale już piękna i zasługująca na dużą uwagę.

Już w chwilę po przekroczeniu progu poczuliśmy w powietrzu szczególną atmosferę, którą to miejsce zawdzięcza właścicielom – bardzo kontaktowej, przyjaznej i rozmownej właścicielce oraz jej mężowi, Włochowi spod Wenecji, który, jakby nieco zawstydzony, serwuje sztandarową potrawę swojego narodu. Na rozmowie z Panią Właścicielką minął nam właściwie cały pobyt w lokalu, a była to rozmowa o pasjach, ciekawych planach i pomysłach, które, miejmy nadzieję, znajdą swój szczęśliwy finał. Poczuliśmy się jak goście w polsko-włoskim domu młodych, pełnych pasji i pomysłów ludzi. Już dla samej atmosfery i poobcowania z tymi tak pozytywnymi ludźmi warto do Il Posto zajrzeć.

Na szczęście pizza idealnie komponuje się z atmosferą. Dostaliśmy dwie pizze: ze szpekiem i gorgonzolą oraz z salami i prosciutto cotto. Obie na smacznym, cienkim, ale nie za cienkim cieście, ze świeżymi, bardzo dobrymi składnikami. Do tego mamy wybór dobrych oliw oraz dużych zielonych oliwek. Można też skosztować serwowanych tam win. Zaryzykujemy twierdzenie, że Il Posto di Luca Santarossa serwuje obecnie pizzę mieszczącą się swobodnie w pierwszej trójce najsmaczniejszych w Lublinie (ze wskazaniem na górną część zestawienia 😉 ).

Lokal urządzony skromnie, ale ładnie i przyjemnie dla oka. Parę ciekawych gadżetów, w tym pomysłowe szklane, zwieszające się z sufitu donice, ociepla wnętrze. Do tego trochę sztuki na ścianach (podobno trend ten będzie się rozwijał) oraz kilka planszówek do dyspozycji. A oprócz tego liczne pomysły na kierunek „pozakulinarny”, za które będziemy mocno trzymać kciuki.

Krótko pisząc – pojawiła się w Lublinie perełka, na którą należy chuchać i dmuchać. Lokal bez zadęcia, serwujący dobrą pizzę, z uroczymi ludźmi i aspiracjami do stworzenia miejsca, przyciągającego ludzi z pasją, z biglem, pozytywnie zakręconych. Uwielbiamy takie miejsca, do których wpada się jak do znajomych i wychodzi się z czymś więcej niż z pełnym żołądkiem.

Zdecydowanie polecamy!

Enjoy!

 

Il Posto di Luca Santarossa

ul. Jana Jawy 5 lok. 10

czynne 13.00-21.00

Komentarze: 6

6 comments on Pizzeria Il Posto di Luca Santarossa – gość w dom…

    • My również jesteśmy zachwyceni. Przede wszystkim właścicielami, a że pizza jest przy tym fantastyczna to w komplecie daje efekt wspaniały!