Restauracja Szeroka No.9, Toruń – z klasą no.1
  • 16 października 2018 15:44
  • 0

Restaurację Szeroka No.9

odwiedziliśmy przy okazji szybkiej wizyty w Toruniu. Lokal mieści się na toruńskim Starym Mieście, przy ulicy… jak sama nazwa wskazuje. Postanowiliśmy uczcić tam 5000 kciuków w górę dla naszego fanpage’a na Facebooku Enjoy – trip, fun, taste. Także okazja była idealna.

Wnętrze.

To klasyczna elegancja, stonowana kolorystyka, subtelne oświetlenie i świece. Trochę nasuwa się skojarzenie z wnętrzem lubelskiej restauracji Chapter One by Piotr Kwiatosz. Wystrój idealny na romantyczną kolację.

Jedzenie.

Zamówiliśmy ravioli z jagnięciną, zupę szczawiową, gnocchi z kaczką, zupę szczawiową i policzki wieprzowe. Ravioli z jagnięciną – pięknie podane, mięciutkie ciasto, dwukolorowe ciasto, sporo, aromatycznego nadzienia. Jednym słowem – bajka! Zupa szczawiowa o pięknym intensywnym kolorze, stopień kwaśności taki jak uwielbiamy.

Gnocchi z kaczką to danie dla osób lubiących nieco ostrzejsze klimaty, bo za sprawą chili jest nieco ostrzej, ale absolutnie to danie również uradowało nasze kubki smakowe. Jako wisienka na torcie zostały policzki. Cudownie, rozpływające się mięso, z prostymi dodatkami, ale oczywiście tak skomponowanymi i podanym, że oczy jedzą zanim widelec trafi do ust. Genialny palony por!

Obsługa.

W zasadzie taka jak jedzenie i wystrój. Klasyczna, elegancka, nienachalna… doskonała.

Podsumowując, idealnie trafiliśmy na romantyczną kolację we dwoje. Było bardzo smacznie, elegancko, ale na szczęście nie sztywno. Po takim jedzeniu, można już było tylko spalać kalorie 😀

Enjoy!
Restauracja Szeroka No.9
Ul. Szeroka 9
Toruń
Godziny otwarcia:
Pon- niedz – 12.00-23.00

Komentarze: 0