Jak zmyć hennę z brwi?

0
6081

Stylizacja brwi dla współczesnej kobiety to nie lada wyzwanie. Najlepiej, gdy nasze brwi wyglądają na gęste i zdrowe, ciemne i wyraźne. Niestety, nie każda kobieta została tak hojnie obdarzona w tym względzie przez naturę, czasem tę naturę trzeba troszkę poprawić.

Największy kłopot z brwiami mają kobiety o jasnych lub bardzo jasnych włosach. Najczęściej wtedy również brwi i rzęsty nie są wyraźnie zarysowane. Twarz wygląda wtedy nijako, bez wyrazu. Wtedy niezbędne jest podkreślenie linii brwi makijażem lub innymi, bardziej trwałymi metodami.

Wiele kobiet, wraz z codziennym makijażem wykonuje również makijaż brwi. Jest to uciążliwe zadanie, bo każdego dnia trzeba dbać o to, by doskonale podkreślić linię brwi i wszystkie włoski. Na szczęście są inne metody, aby brwi każdego dnia wyglądały perfekcyjnie.

Henna brwi to doskonała metoda, aby brwi pozostawały przez dłuższy czas wyraźne i podkreślone. Henna, którą malujemy brwi występuje w wielu odcieniach i kolorach, od brązowego poprzez grafitowy, aż do głębokiej czerni, więc każda kobieta dobierze coś dla siebie, w zależności od typu urody oraz koloru karnacji.

Hennę najlepiej wykonywać w salonie kosmetycznym, bo dzięki temu mamy gwarancję, że zostanie ona wykonana profesjonalnie. Można jednak pokusić się również o wykonanie henny samodzielnie w domu. Na drogeryjnych półkach istnieje kilka rodzajów henny, którą możemy zastosować w domowym zaciszu. Trzeba jednak zachować ostrożność. Niejednokrotnie podczas takiego zabiegu przesadzimy z intensywnością koloru, albo brwi wyjdą zbyt grube. Jak zmyć henne z brwi? Jest to dosyć kłopotliwe, ponieważ z zasady henna barwi włoski na okres kilku tygodni. Zabezpieczając okolice oczu przed zabiegiem przykrywamy je grubą warstwą kremu nawilżającego, więc usuwanie niechcianej henny możemy zacząć właśnie od zastosowania takiego tłustego kremu bądź oliwki. Po zaaplikowaniu jej na brwi poczekajmy chwilę, a następnie zmyjmy ciepłą wodą z mydłem.

Zmywanie henny z brwi

A oto kolejne sposoby na to, jak zmyć henne z brwi – pomaga zastosowanie drobnoziarnistego peelingu. Wcieraj go w pomalowane henną brwi przez kilka minut, następnie spłucz obficie ciepłą wodą. Jeśli zabieg przyniósł spodziewany skutek możesz na tym zakończyć, jeśli nie, czynność można powtórzyć. Należy jednak uważać na delikatną i wrażliwą skórę wokół oczu – zbyt intensywne jej peelingowanie może spowodować podrażnienie i zaczerwienienie. Kolejnym dobrym sposobem jest przemycie brwi wacikiem nasączonym wodą utlenioną – woda utleniona, jak sama nazwa wskazuje, ma zdolności utleniające, więc powinna trochę rozjaśnić kolor henny. Z zastosowaniem wody utlenionej należy jednak uważać, żeby nie uzyskać niepożądanego koloru, na przykład rudego. Może się tak zdarzyć szczególnie wtedy, gdy stężenie wody utlenionej będzie zbyt duże.

Kolejnym dobrym domowym sposobem jak zmyć hennę z brwi jest zastosowanie męskiej pianki do golenia lub zwyczajnej pasty do zębów. Po nałożeniu jej na brwi należy odczekać kilka minut, a następnie zmyć ją wodą. Brwi staną się trochę jaśniejsze i jest to dużo bezpieczniejszy sposób, niż zastosowanie wody utlenionej.

Jak widać na powyższych przykładach, istnieje wiele domowych sposobów na to, by uratować swój wygląd po nieudanej aplikacji henny. Aby jednak ich zastosowanie nie było konieczne, na stylizację brwi warto wybrać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Kosmetyczka nie tylko precyzyjnie nałoży hennę, ale również wyreguluje brwi w odpowiedni sposób, aby wyglądały perfekcyjnie na dłuższy czas.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułJazda na rowerze podczas diety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here