Bezpieczeństwo, które zapewnia szkło laminowane

Żyjemy w czasach, gdzie żyje się coraz mniej bezpiecznie i spokojnie. Gdziekolwiek mieszkając, musimy zabezpieczyć się przed niechcianymi włamywaczami. Szczególnie szklane elementy wydają się słabym punktem konstrukcji domu i narażają na częstsze włamania. Czy da się jakoś uniknąć takich sytuacji? A dodatkowo, czy da się osiągnąć połączenie pięknego i estetycznego wyglądu szkła z cechami, które wpływają na bezpieczeństwo jego użytkowania?

Cechy charakterystyczne szkła laminowanego

Branża szklarska rozwija się z roku na rok. Technologia produkcji szkła ze względu na zmieniające się potrzeby ciągle „idzie” do przodu. W ten oto sposób, od jakiegoś czasu bardzo popularne stało się szkło laminowane. Czym się ono wyróżnia? Laminowane szkło składa się z dwóch połączonych ze sobą warstw tafli szklanych. Między tymi taflami umieszczona jest specjalna folia. Może ona być koloru bezbarwnego albo mlecznego. W zależności od grubości szyby oraz ilości folii, które umieszczone są między szybami, wyróżnia się różne rodzaje szkła. Proces laminowania sprawia, że szkło odznacza się bardzo dużą wytrzymałością. Z tego właśnie powodu, dzięki zastosowaniu odpowiedniej ilości folii między dwoma szybami oraz właściwej grubości połączonych ze sobą dwóch szyb, powstaje szkło o właściwościach kuloodpornych, antywłamaniowych oraz dźwiękochłonnych. Popularne jest szkło vsg, które jest koloru: przezroczystego, mlecznego, brązowego, grafitowego, zielonego, z miękką powłoką oraz dźwiękochłonne. Szkło laminowane VSG gwarantuje bezpieczeństwo, trwałość i wysoką jakość produktu. Wyjątkowość tego typu szkła polega na tym, że w wyniku zniszczenia, pęknięcia lub uszkodzenia, szkło dalej pozostaje przyklejone do folii, więc nie kruszy się i nie rozpada się na szklane, ostre i niebezpieczne odłamki.

Gdzie spotkamy szkło laminowane?

To bezpieczne szkło występuje w miejscach, gdzie trzeba zadbać o bezpieczeństwo i ochronę przed kradzieżami, więc na przykład spotkamy je w witrynach sklepowych, ścianach zewnętrznych, drzwiach, przeszkleniach balustrad zewnętrznych (na przykład balkonowych i tarasowych), zabudowaniach balkonów i tarasów, zadaszeniach drzwi albo zadaszeniach ciągów komunikacyjnych. Szkło laminowane VSG ma również zastosowanie w aranżacji wnętrza, między innymi w takich miejscach jak ścianki działowe, drzwi, drzwi przesuwne, przeszklenia balustrad schodowych, kabiny prysznicowe, meble szklane (na przykład stoły, stoliki kawowe, witryny, blaty kuchenne, blaty łazienkowe), panele ścienne do kuchni. Szkło laminowane używane jest w wielu dziedzinach aranżacji wnętrz, ponieważ oprócz klasycznych kolorów, może być wykonane z tafli szkła ozdobnego (takiego jak szkło trawione, ornamentowe, piaskowane, tłuczone).

Szkło laminowane VSG, które inaczej nazywane jest szkłem bezpiecznym, ma wiele właściwości, których nie mają inne rodzaje szkła. Jego cechą charakterystyczną jest niewidoczna dla oka folia, która jednak stanowi ogromne zabezpieczenie przed stłuczeniem i rozsypaniem się tafli szklanej na drobniutkie kawałeczki.

Artykuł opracowany przy współpracy z marką Binglass.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here