cnc

Maszyna CNC to narzędzie coraz częściej stosowane – przede wszystkim do wytwarzania obrabianych części, produktów, przedmiotów. Maszyny CNC są tym, co realizuje ten proces szybko i dokładnie. Pojawia się więc pytanie, czy frezarka do kół zębatych CNC jest dzisiaj jedynym dobrym wyborem, czy też wśród dzisiejszych, nowoczesnych technologii – nadal jest miejsce na konwencjonalne rozwiązania.

Czym charakteryzują się nowoczesne maszyny CNC do produkcji kół zębatych?

CNC to rozwiązanie, gdzie wykorzystuje się komputerowe sterowanie numeryczne  z dedykowanym oprogramowaniem, które jest specjalnie dostosowane i zaprogramowane za pomocą G-Code. Mowa o specyficznym rodzaju języka maszyny CNC, który umożliwia precyzyjne sterowanie funkcjami, takimi jak te, dzięki któremu frez ślimakowy, czy inne elementy mogą precyzyjnie obrabiać koła zębate zgodnie z oczekiwaniami.

Jakie parametry można ustawiać w ramach maszyn CNC?

  • prędkość,
  • lokalizacja,
  • koordynacja,
  • szybkość posuwu.

Sprawdź stronę: Maszyny do przeciągania i oprzyrządowanie | Tradensa, aby dowiedzieć się więcej na temat tego, jak można wykorzystać to i dłutowanie rowków wpustowych do tego zadania.

Czy obróbka CNC jest lepsza od konwencjonalnej?

Obróbka CNC i obróbka konwencjonalna mają na celu osiągnięcie tego samego celu i obie zaczynają się od surowego kawałka metalu lub tworzywa sztucznego i kształtują go w część. Najbardziej podstawową różnicą między nimi jest automatyzacja CNC w porównaniu z ręcznym charakterem konwencjonalnego, w którym na przykład wykorzystuje się dłutaki do produkcji kół zębatych. Szybkość, tempo produkcji i dokładność to tylko niektóre z głównych zalet obróbki CNC w porównaniu z obróbką konwencjonalną.

Więcej informacji: https://naszetaxi.pl/frezowanie-skrawanie-obrabianie-metody-normy-i-rodzaje-a-branza-samochodowa/

W przypadku CNC wykwalifikowany pracownik programuje oprogramowanie do cięcia części. W przypadku konwencjonalnego wykwalifikowany pracownik wykonuje wszystkie czynności związane z konfiguracją i obsługą maszyny. W sytuacji ręcznej wysoko wykwalifikowany operator musi również ustawić koła zębate, podczas gdy obróbka CNC nie wykorzystuje kół zębatych. Frezarki obwiedniowe CNC i frezarki obwiedniowe konwencjonalne to naprawdę interesujący temat i warto go poznać bliżej, do czego zachęcamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here