Historia perfumerii

0
922

Dzisiaj chcąc zakupić ulubione kompozycje zapachowe, po prostu idziemy do perfumerii lub zamawiamy je online. Mało tego, miejsca te nie ograniczają się jedynie do perfum, ale też do innych kosmetyków – możemy wybierać spośród masy produktów do makijażu, pielęgnacji i nie tylko. Niegdyś sytuacja wyglądała zupełnie inaczej.

Perfumerie kiedyś

Historia perfum jest niezwykle ciekawa i sięga swymi korzeniami do czasów Mezopotamii. Zmysł zapachu pełnił i pełni niezwykle istotną funkcję. Ludzie niemalże od zawsze starali się uprzyjemnić sobie aromaty, które ich otaczają. Właśnie z tego względu zaczęli w nie odrobinę ingerować. Dzisiaj po prostu idziemy do drogerii lub wchodzimy na odpowiedni internetowy sklep z perfumami.

Rozwój perfumerii wiąże się z Francją. To właśnie tam ludzie z wyższych sfer w XVII i XVIII wieku oszaleli na punkcie flakoników z wyjątkowymi kompozycjami zapachowymi. Co więcej, Wersal określany był jako „perfumowany dwór”. Aromaty stosowane tam były nie tylko przez dworzan, ,ale też w poszczególnych komnatach. Rewolucja Francuska na moment powstrzymała szaleństwo wokół perfum, niemniej wkrótce do tendencji tej powrócono. W XIX wieku zaczęto stawiać na delikatniejsze niż świeższe zapachy. Wyraziste aromaty ustąpiły miejsca tym dyskretniejszym.

Perfumerie dzisiaj

Dopiero XX wiek przyniósł niesamowity przełom, jeśli chodzi o perfumerie. Właśnie wówczas zaczęto wykorzystywać syntezę chemiczną do uzyskania kompozycji zapachowych. Była to prawdziwa rewolucja, która trwa do dzisiaj. Dzięki niej ceny perfum zdecydowanie spadły, a na rynku pojawiały się kolejne firmy przyciągające klientów wyjątkowymi aromatami. Najsłynniejsze domy mody zaczęły używać pachnideł jako dopełnienia do kreacji. Dzisiaj już nikt nie wyobraża sobie najsłynniejszych odzieżowych marek bez kultowych linii zapachowych. Warto również zauważyć, że ceny stały się dużo bardziej przystępne. Możemy wybierać zarówno spośród klasyków, które kosztują nieco więcej, jak i spośród aromatów, na które stać większość społeczeństwa. Internet stał się miejscem, gdzie każdą rzecz można kupić taniej. Dotyczy to również kompozycji zapachowych.

Perfumerie internetowe oferują szeroki wybór produktów w dużo niższych cenach. Standardem są również rabaty, promocje i zniżki. Jest to również znakomity sposób za zakup niszowych perfum, które ciężko dostać w stacjonarnych drogeriach. Perfumesco to perfumeria online, w której każdy klient zakupi swój ulubiony aromat w korzystnej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here