Implanty zębowe

Każdy z nas, kto choć raz w życiu miał do czynienia z poważnym ubytkiem w zębie lub chociaż raz stracił całego zęba, doskonale wie, jak mało komfortowa i estetyczna jest ta sytuacja. Brak jakiegokolwiek zęba, nawet jednego, głównie w przedniej części szczęki to ogromny dyskomfort nie tylko podczas jedzenia, ale również podczas swobodnego uśmiechania się i rozmawiania.

Doskonałym sposobem na rozwiązanie tego problemu są implanty zębowe Poznań. W stolicy Wielkopolski rocznie przeprowadza się bardzo dużo takich zabiegów, a warto zauważyć, że nie jest to jedyne miasto w Polsce, które oferuje tego typu zabiegi. Co warto jednak wiedzieć o implantach zębowych, zanim zdecydujemy się na ich wszczepienie?

Implanty zębowe – czym są?

Implantami zębowymi są specjalne protezy stomatologiczne, które służą do uzupełniania lub odbudowywania uzębienia. Podstawowym zadaniem implantów jest skuteczne uzupełnianie luk, które powstają czasem w skutek wypadku bądź z zaniedbania. Implanty dość długo obecne są w stomatologii, jednak dopiero w ostatnim czasie można liczyć na rewelacyjnej jakości implanty, które są niezwykle trwałe, odporne na uszkodzenia i nie wymagają specjalnych zabiegów higienicznych, poza codziennym myciem zębów.

Jakie są rodzaje implantów i jakie ich przeznaczenie?

Dostępne na rynku implanty zębowe Poznań w nowoczesnej wersji to odejście od zwierzęcych materiałów i zastąpienie ich w pełni syntetycznymi, a jednocześnie niezwykle trwałymi, mocnymi, niewymagającymi zbytniej uwagi i troski. Pacjenci, którzy posiadają ubytek i chcą skorzystać z implantów zębowych, mają do dyspozycji dwa rodzaje – tytanowe oraz cyrkonowe.

Doświadczenie pokazuje, że najczęściej korzysta się z implantów tytanowych. Metal ten posiada wiele cennych zalet. Przede wszystkim jest on praktycznie obojętny dla ludzkiego organizmu. Z tego powodu stanowi świetną podstawę dla protez oraz mostów. Implanty tytanowe są niezwykle wytrzymałe. Jednak wiele zaciekawionych osób zastanawia się nad ich montażem. Otóż, implanty tytanowe wszczepia się w kość. Traktuje się je bowiem niczym sztuczny korzeń zęba. Wystarczy kilka tygodni, by tytanowy implant mógł zrosnąć się z tkanką dziąsła. Jedyną wadą, jaka jest zgłaszana przez pacjentów, jest rzucający się w oko kolor implantu – jeśli dziąsło go odsłoni, z pewnością będzie widoczny i nie do końca będzie to estetycznie się prezentowało. Implanty doskonale sprawdzają się w przypadku utraty zęba podczas nieszczęśliwego wypadku bądź jakiejś choroby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here