Liposukcja wodna

Oponka na brzuchu to tzw. miejscowa otyłość. W ten sposób tkanka tłuszczowa odkłada się również w okolicach bioder, pośladków, na ramionach i w wielu innych miejscach – jej umiejscowienie zależy od płci, wieku i indywidualnych predyspozycji. Pozbycie się miejscowej otyłości nie jest łatwe. Czasami sama dieta i ćwiczenia nie są w stanie jej usunąć. Pomocne mogą okazać się takie zabiegi, jak liposukcja wodna, która jest jedną z najbezpieczniejszych metod odsysania tłuszczu. Czy naprawdę działa? Czy usunie tłuszcz na zawsze?

Otyłość niejedno ma imię

Otyłość to poważny problem współczesnego świata. Jej objawem jest nadmierna masa ciała. Głównym środkiem do walki z otyłością jest zdrowa dieta, a kolejnym aktywność fizyczna. Niestety nie zawsze spadek masy ciała idzie w parze z ubytkiem podskórnej tkanki tłuszczowej. W medycynie estetycznej mówi się o otyłości miejscowej. Jest to nagromadzenie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w swoistych obszarach ciała. U kobiet najczęstszymi miejscami gromadzenia się tkanki tłuszczowej są biodra, uda i pośladki, a u mężczyzn – brzuch, ale nie jest to regułą. Miejscowej otyłości u kobiet często towarzyszy cellulit i rozstępy. Otyłość tego typu jest szczególnie oporna na dietę i ćwiczenia, dlatego w celu jej usunięcia, stosuje się zabiegi medycyny estetycznej, m.in. liposukcję wodną Body Jet.

Na czym polega liposukcja wodna Body Jet?

Liposukcja wodna w katowickim Centrum DER-MED, wykonywana za pomocą urządzenia Body Jet, to unikalna metoda polegająca na zastosowaniu roztworu wodnego WAL (z ang. water-jet assisted liposuction). Zabieg wykonywany jest po wcześniejszym znieczuleniu miejscowym. W skórze wykonuje się niewielkie nacięcie. Strumień wodny skutecznie odseparowuje komórki tłuszczowe od tkanki łącznej, nie uszkadzając przy tym tkanek sąsiadujących. Kolejnym krokiem jest pobranie odpowiedniej ilości tłuszczu za pomocą kaniuli. Usuwanie tkanki tłuszczowej metodą liposukcji wodnej daje doskonałe rezultaty zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Na koniec niewielkie nacięcia w skórze zabezpieczane są szwami chirurgicznymi. 

Innowacyjność liposukcji Body Jet to również możliwość przeprowadzenia transplantacji tkanki tłuszczowej, którą wykonuje się podczas tego samego zabiegu (po wcześniejszych ustaleniach z lekarzem). Pobrane komórki tłuszczowej charakteryzują się bardzo wysoką jakością i żywotnością, dzięki czemu są najlepszym naturalnym materiałem wypełniającym. Wykorzystuje się je m.in. do powiększania piersi i modelowania pośladków. 

Liposukcja wodna Body Jet – zalety

Ponieważ liposukcja polega na bezpośrednim odsysaniu tkanki tłuszczowej, pozwala na jej trwałe usunięcie z organizmu. Jeśli po zabiegu zadbamy o dietę i aktywność fizyczną, utrzymamy ten efekt przez długi czas. Czasem można pokusić się o dodatkowe zabiegi na ciało, które zadbają o wygląd naszego ciała – antycellulitowe i redukujące rozstępy (o ile te problemy u nas współwystępują z miejscową otyłością). 

Zalety liposukcji Body Jet:

  • niewielka inwazyjność w porównaniu do tradycyjnej liposukcji,
  • możliwość redukcji tkanki tłuszczowej w znacznej ilości,
  • wysoka precyzja zabiegu,
  • krótki okres rekonwalescencji,
  • niska bolesność zabiegu, 
  • małe ryzyko wystąpienia skutków ubocznych,
  • gładka skóra po zabiegu, pozbawiona nierówności, które często występują w przypadku tradycyjnych metod liposukcji.

Więcej na temat liposukcji wodnej oraz innych skutecznych metod wyszczuplania i modelowania sylwetki przeczytasz na stronie: https://katowice.dermed.pl/pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here