Napalcówki do tańca – druga skóra stóp tancerza

0
1029

Napalcówki do tańca to akcesorium, którzy znają wszyscy uprawiający gimnastykę artystyczną lub balet. Przydają się w niektórych rodzajach tańca. Amortyzują wstrząsy i zmniejszają ból – zwłaszcza podczas podskoków. Taki produkt wykonany jest ze specjalnej tkaniny, która jest wytrzymała, przyjemna w dotyku, chroni przed otarciami i zapewnia większą przyczepność stopy do podłoża. Dobry materiał napalcówek będzie zgrabnie dopasowywał się do anatomicznego kształtu stopy, a wiele z nich wyposażone jest w specjalną gumkę. Ten element zabezpiecza przed przypadkowym zsunięciem się tkaniny z palców, które nierzadko może zdarzyć się podczas intensywnych ćwiczeń gimnastycznych lub tanecznych. Aby treningi były bezpieczne, efektywne i mogły trwać długo, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania i materiał wykorzystany w nabywanych napalcówkach do tańca.

Druga skóra tancerza

Każdy, kto trenował taniec, wie jak wyczerpujące potrafią być regularne zajęcia. Aby osiągnąć upragnione efekty, na parkiecie trzeba spędzać wiele godzin. Dobre napalcówki do tańca nie krępują ruchów, nie powodują uszkodzeń i nie zsuwają się. Są natomiast komfortowe – można wręcz zapomnieć, że ma się je na stopach. Wielość manewrów ciała, jakie wykonuje tancerz, wymaga odpowiednich akcesoriów. Wrażenie bosych stóp przydaje się w wielu stylach tanecznych, np. w tańcu jazzowym lub balecie. Napalcówki często występują w kolorze cielistym, co – również wizualnie – potęguje wrażenie bosych stóp. Można je jednak nabyć również w innych kolorach, np. w klasycznej bieli lub czerni.

Jakie napalcówki wybrać?

Wygodnym i najbardziej uniwersalnym wyborem są artykuły wykonane z elastycznego płótna lub skóry naturalnej, wykrojone w taki sposób, by dostosowywać się do indywidualnej anatomii użytkownika. Niekiedy sugerowanie się rozmiarem buta może powodować problemy – znaczenie ma tutaj nie tylko długość, ale i szerokość stopy. Pierwsze napalcówki warto zakupić wspierając się pomocą profesjonalnego sprzedawcy lub doświadczonego tancerza.

Dla osób potrzebujących swobodniejszego przetaczania stóp po podłożu przeznaczone są napalcówki do tańca wyposażone w cholewkę wykończoną teflonem. Osoby, które lubią wysoki komfort, mogą zaopatrzyć się w produkt wyłożony miękką wyściółką, np. mikrofibrą.

Jak wyżej wspomniano, wygodnym dodatkiem wielu napalcówek do tańca są elastyczne gumki podtrzymujące. Zapobiegają niekontrolowanym przesunięciom, łącząc piętę z palcami. Niektóre z nich powleczono silikonem w celu jeszcze stabilniejszego trzymania materiału na miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here