OG Kush

Każdy fan wyrobów konopnych – w tym także kolekcjonerskich nasion marihuany – musiał spotkać się lub przynajmniej usłyszeć o odmianie nazywanej OG Kush. Bez wątpienia jest ona jedną z najchętniej wybieranych, zarówno przez użytkowników doświadczonych oraz przez osoby „zielone” w temacie. Początki powstania OG Kush sięgają kilka dekad wstecz, co czyni ją jedną z najstarszych odmian pozostających wciąż w użyciu. Obecnie, jest ona szeroko eksploatowana i wykorzystywana do tworzenia nowych podgatunków, krzyżówek i innych hybryd, łączących różne potencjały biochemiczne. Zapraszamy do krótkiego wprowadzenia w tematykę OG Kush, z której dowiesz się jak wygląda historia tej odmiany, jaką wartość mają jej ziarenka kolekcjonerskie oraz dlaczego cieszy się niezmienną popularnością od tylu lat. 

OG Kush – garść danych historycznych dla ciekawskich 

Odtworzenie pełnej historii OG Kush jest niemożliwe. Nasiona tej odmiany były wielokrotnie selekcjonowane, poddawane rozmaitym treningom, a także eksperymentom polegającym na krzyżowaniu ich z innymi wybranymi odmianami. Rezultat jest taki, że oferowane dziś nasionka OG Kush zawierają potencjał genetyczny oryginalnej odmiany, jednak w pewnym stopniu poddany zmianom hodowlanym. Zacznijmy jednak od samego początku historii – czyli od miejsca pochodzenia odmiany OG Kush. 

Oczywiście, jest to osławione pasmo górskie o nazwie Hindukusz, rozpościerające się na terenach Środkowej Azji. Przede wszystkim – w Indiach, Afganistanie oraz Pakistanie. To właśnie w tym specyficznym regionie, o bardzo wymagających glebach, rosną odmiany konopi cieszące się popularnością na całym świecie. Oprócz odmiany OG Kush wymienić można także Banana Kush, Amnesia Kush czy Afghan Kush. 

Kush to rodzina roślin hybrydowych, w których większość stanowią geny indici, a w mniejszym stopniu także sativy. Mimo to, wśród fanów uchodzi za odmianę, której oddziaływanie wymyka się temu konwencjonalnemu podziałowi. Obecnie dostępnych jest wiele hybryd, także tych z dominacją genów sativa. 

Warto zauważyć, że odmiana OG Kush zachowała swoje dzikie dziedzictwo, które wykształciła przez setki lat niekontrolowanego kwitnienia w pobliżu Himalajów. Jej niezwykła odporność na szkodliwe oddziaływania środowiskowe jest powszechnie znana. Dotyczy to nie tylko samych roślin, ale także ziarenek kolekcjonerskich, których gruba i twarda powłoka może stanowić ochronną barierę przez okres nawet kilkunastu lat. OG Kush to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów.

Odmiana OG Kush w Twojej kolekcji 

OG Kush to dla wielu kolekcjonerów najcenniejszy eksponat. Duża popularność ziaren wynika z prostego faktu – wielu odbiorców pragnie posiadać w swojej gablotce ziarnko reprezentujące kultową rodzinę Kush. Pod tym względem OG Kush wydaje się wyborem właściwym – w jego wnętrzu zachowano maksymalnie zbliżony do pierwotnego materiał genetyczny. 

Zamawiając ziarenka OG Kush warto zwrócić uwagę na miejsce ich pochodzenia, czyli producenta odpowiedzialnego za wyprodukowanie danego nasiona. Jest to o tyle ważne, że jedynie uznani i globalni producenci są w stanie zagwarantować pełną zgodność genetyczną swoich produktów. Dotyczy to zwłaszcza zakupu nasion feminizowanych i automatycznych. Odradzamy tym samym nabywanie ziaren pochodzących z prywatnych i niesprawdzonych upraw, których hodowcy nie dają pełnej gwarancji co do jakości produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here