Pierwsze objawy astygmatyzmu

Astygmatyzm to wada wzroku, polegająca na nieostrym widzeniu przedmiotów i obiektów na różnych odległościach. Może mieć ona charakter wrodzony lub nabyty, np. na skutek urazów mechanicznych oka czy procesów zwyrodnieniowych. Warto więc znać jej objawy, aby w razie potrzeby, szybko zgłosić się do okulisty.

Astygmatyzm – pierwsze objawy

Początki astygmatyzmu mogą przejawiać się na różny sposób. Głównym objawem jest zamazane widzenie czy wrażenie tzw. mgły na oku. Alarmujący powinien być ból oczu i ból głowy w okolicach czoła. Osoba z astygmatyzmem często mruży i trze oczy, które swędzą, pieczą i łzawią. Może ona także zaobserwować u siebie problemy z koncentracją. Męczy się ona w trakcie czytania, myli litery, może również gorzej rozumieć czytany tekst. Ma ona problem, aby jednocześnie ostro widzieć linie poziome i pionowe, zaś gwiazdy na niebie jawią się jako plamki. Osoba z zewnątrz może zwrócić uwagę na to, że człowiek z astygmatyzmem dużo częściej mruga, a także przekrzywia głowę. Sam pacjent często skarży się na odczuwane napięcie w obrębie gałek ocznych. Objawy te mogą wystąpić u osoby w każdym wieku. Więcej informacji znajdziesz na: https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/astygmatyzm

Korygowanie astygmatyzmu

Tradycyjną metodą korygowania wad wzroku są okulary lub soczewki kontaktowe. Astygmatyzm może mieć różną formę. W przypadku niezłożonego charakteru wady stosować można jedynie soczewki. Ich wybór zawsze jest konsultowany z lekarzem okulistą. Wśród licznych soczewek dostępnych na rynku, warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Acuvue. Soczewki jej produkcji są wyposażone w 4 strefy stabilizacji, które współpracują z naturalnymi ruchami powiek. Wykorzystują one także siłę mrugnięcia do utrzymania soczewki w odpowiedniej pozycji. Oprócz tego posiadają one składnik nawilżający oraz filtr UV, który chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Soczewki Acuvue są niezwykle komfortowe do noszenia, ponieważ zostały wykonane z miękkich i elastycznych, a także przepuszczających tlen materiałów. Więcej informacji można uzyskać na stronie Acuvue.pl.

Astygmatyzm to problem, który dotyka ludzi w różnym wieku. Znacząco obniża on poziom funkcjonowania i utrudnia wykonywanie wielu czynności, nawet tych z pozoru bardzo prostych. Uciążliwymi objawami są również przewlekłe bóle oczu i głowy. Bardzo ważne jest więc, aby nie zwlekać z wizytą u specjalisty, który zdiagnozuje problem i pomoże w dobraniu odpowiednich okularów lub soczewek kontaktowych. Korekcja wzroku za ich pomocą jest skuteczna, zaś same soczewki zapewniają wygodę i umożliwiają aktywny styl życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here