Główne cechy systemu bezpieczeństwa fotelików samochodowych Kidfix

0
1278

Wybór odpowiedniego modelu fotelika samochodowego to przede wszystkim bezpieczeństwo dziecka podczas podróży autem, zwłaszcza w momencie kolizji drogowej, a także jego komfort i wygoda obsługi samego fotelika. Najważniejszą kwestią jest jednak bezpieczeństwo. W przypadku fotelików Kidfix niemieckiego producenta Britax Romer za bezpieczeństwo odpowiada unikalny system. Jakie są jego cechy i czy sprzęt wyposażony w tego typu rozwiązania jest rzeczywiście wart swojej ceny?

Najważniejsze elementy systemu

Podstawą bezpieczeństwa malucha jest właściwe dopasowanie fotelika do wzrostu i wagi dziecka. W ofercie firmy Britax znajdziemy wiele wersji dziecięcych fotelików samochodowych, ale systemy bezpieczeństwa Kidfix zostały zaimplementowane w konstrukcjach fotelików 15-36kg. Jedną z ich cech charakterystycznych jest obecność specjalnej nakładki XP-Pad, która minimalizuje ryzyko urazu klatki piersiowej, szyi i karku przy gwałtownym hamowaniu lub zderzeniu czołowym. Nakładka skraca dystans pomiędzy głową a klatką piersiową i amortyzuje ewentualne uderzenie, tym samym zmniejsza naprężenia i redukuje ryzyko poważnych urazów. Większy poziom bezpieczeństwa przy zderzeniach czołowych zapewnia również system Secure Guard, który pomaga utrzymywać pas biodrowy w optymalnym położeniu, tym samym ograniczając jego nacisk na brzuch dziecka i minimalizują urazy wewnętrzne przy nagłym hamowaniu lub kolizji.

Dodatkowe zabezpieczenia

Foteliki samochodowe z serii Kidfix standardowo wyposażone są również w dodatkowe systemy, które poprawiają bezpieczeństwo malucha przy zderzeniach bocznych. Takim systemem jest SICT, czyli zainstalowany po obu stronach fotelika, zaawansowany system osłon bocznych, które zapewniają dobrą amortyzację, pomagając w optymalnym rozłożeniu sił oddziałujących na dziecko przy kolizjach i wypadkach drogowych, tym samym ograniczając ich konsekwencje. Ważne jest również odpowiednie wyprofilowanie samego siedziska i zagłówka, dzięki którym ryzyko urazów podczas wypadku jest mniejsze, a komfort podróżowania wysoki.

Wdrażanie nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych, takich jak systemy obecne w fotelikach Kidfix, ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo transportu dzieci, a także na komfort podróżowania. Nowoczesne foteliki są zatem nie tylko atrakcyjniejsze pod względem wizualnym, czy wygodniejsze w codziennym użytkowaniu, ale co najważniejsze, zapewniają dziecku znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa podczas różnego rodzaju zdarzeń drogowych, w tym przy kolizjach czołowych i bocznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here