Jak powinien odżywiać się nasz pies

Czasy, kiedy pies zjadał jedynie resztki ze stołu domowników, na szczęście bezpowrotnie minęły. Chociaż każdy właściciel zapewne miał sytuacje, w których zdarzyło mu się dokarmić swojego psa czymś, nie do końca dozwolonym, to jednak zazwyczaj pilnujemy, żeby skład podawanej karmy był wartościowy. Na co zatem zwracać uwagę przy wyborze karmy i jak najlepiej, żeby wyglądała prawidłowa dieta naszego pupila?

Dieta psa

Wskazuje się, że żywienie psa powinno być kwestią kluczową. Znaczenie mają tutaj zarówno wszystkie makroskładniki i ich proporcje (70% mięsa, 25% warzyw i owoców oraz 5% zbóż) oraz przede wszystkim ich jakość. Jeżeli zaś chodzi o warzywa i owoce, to podkreślić tutaj trzeba koniecznie, że oprócz tych dozwolonych, jak jabłko, banan, marchew oraz borówki, mamy również listę tych zakazanych, wśród których wymienia się np. winogrona, cytrusy, owoce pestkowe, czosnek, cebulę czy też szpinak, które w żadnym razie nie powinny znaleźć się w diecie naszego pupila, ani jakiejkolwiek karmie. Innymi słowy, muszą to być posiłki odpowiednio zbilansowane, ale też dokładnie przemyślane.

To, jak będzie karmiony nasz pies wpłynie bezpośrednio na poziom jego energii oraz oczywiście zdrowie. Należy pilnować, żeby składy karm tak jak w przypadku karma dla psa Siedlce, były wolne od sztucznych dodatków, barwników i konserwantów. Pozwoli to w przyszłości ograniczyć wizyty u weterynarza oraz utrzyma naszego psa jak najdłużej, w jak najlepszej kondycji.

Karmy specjalistyczne

Nie zawsze da się wszystko przewidzieć i karma, która po przez wiele lat wydawała się być tą idealną, może przestać służyć naszemu pupilowi, który już z powodu podeszłego wieku, może mieć różnej maści problemy ze zdrowiem. Może wówczas dojść do chorób, zarówno układu pokarmowego, jak również do niewydolności nerek oraz problemów z pracą wątroby.

Wówczas warto zwrócić jeszcze większą uwagę na to, co wkładamy do miski naszego psa. Wielu producentów oferuje już karmy specjalistyczne takie jak karma dla psów o specjalnych potrzebach żywieniowych, wśród których znaleźć można m.in karmy dla psów z chorą wątrobą czy też karmy dla psów z nadwagą, bądź też otyłością.

Posiłki można także przygotowywać na własną rękę, ale jeżeli mamy wątpliwości, czy oby na pewno nic w nich nie zabraknie, to zdecydowanie lepszą opcją będzie postawienie na wygodę i tym samym wybranie gotowego posiłku np. karmy dla psa w Siedlcach.

Jak widzimy, niby z pozoru błaha rzecz, a jednak naprawdę warto wziąć sobie do serca fakt, że to jak nakarmimy naszego psa, zaowocuje jego dłuższym życiem oraz lepszym samopoczuciem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here