Jak zapobiegać inwazji muszek w kuchni?

0
626

Wystarczy jedno nadgryzione i pozostawione na kuchennym blacie jabłko albo psujący się banan, aby prawdziwa inwazja muszek owocówek przyczyniła się do braku komfortu podczas codziennych kulinariów. Niestety, słodki zapach i smak przede wszystkim owoców i warzywa zwabia te owady, a potem niezwykle trudno jest je wytępić. Muszki owocówki bardzo szybko się rozmnażają i tylko natychmiastowe, radykalne działania pozwalają się ich pozbyć raz na zawsze. Najlepiej oczywiście nie dopuszczać do ich pojawienia się w przestrzeni kuchennej. Zastosuj niżej przedstawione metody szczególnie latem, kiedy panują wysokie temperatury. Taka profilaktyka pozwoli Ci cieszyć się kuchnią bez “nieproszonych gości”. 

Działania profilaktyczne na muszki owocówki

Zanim nastąpi konieczność zwalczania muszek owocówek, możesz zadbać o to, aby te owady wcale nie pojawiły się w Twojej kuchni. Nigdy nie zostawiaj resztek jedzenia, od razu wyrzucaj je do kosza z pokrywą. Na bieżąco sprawdzaj stan owoców na paterze, do ich przechowywania świetnie sprawdzą się zamykane kosze. 

Zadbaj o higienę przestrzeni kuchennej. Na bieżąco wycieraj z blatów rozlany sok, nie rozstawiaj okruchów ciasta, myj podłogę, a żywność zawsze trzymaj w szczelnie zamkniętych pojemnikach albo pod przykryciem. 

Latem profilaktycznie świetnie sprawdzą się lepy na muchy, słoik z octem jabłkowym pozostawiony na oknie, który będzie wabił tego rodzaju insekty. Koniecznie zamontuj w oknach moskitiery i jeśli to tylko możliwe, zamykaj drzwi do kuchni. 

Zwalczanie muszek owocówek

Niestety, nie zawsze profilaktyka okazuje się być wystarczająca, aby kuchnia była wolna od insektów. Musisz wiedzieć, że to niezwykle małe owady, którym udaje się przedostać do jedzenia przez miniaturowe otworki. 

Jeśli zauważysz w kuchni muszki owocówki – zwalczanie musi być szybkie i profesjonalne. Dzięki temu zapobiegniesz ich rozmnażaniu. 

Najlepiej sprawdzi się zastosowanie co najmniej kilku metod jednocześnie. W profesjonalnych sklepach, również tych online znajdziesz dedykowane preparaty do zwalczania muszek owocówek. Zwracaj szczególną uwagę, aby środki rozpylające mogły być bezpiecznie używane w przestrzeni, w której przechowywane jest jedzenie. Sprawdzają się lepy, specjalne pułapki na muszki owocówki, płyny z roztworami wabiącymi, a nawet elektryczne lampki, do których przyfruwają owady. 

Profesjonalne środki na insekty w kuchni można zastosować w połączeniu z domowymi sposobami. Wspominaliśmy już o roztworze z octem jabłkowym. Skutecznie działa również mikstura z płynem do naczyń. W kuchni warto postawić doniczkę ze świeżą miętą albo bazylią, muszki owocówki wprost nie znoszą zapachu tych naturalnych ziół. 

Jeśli zauważysz inwazję muszek, szybko wykorzystaj suszarkę do włosów. Te owady wprost nienawidzą gorącego powietrza.

Najważniejsza jest czujność i natychmiastowa reakcja. Nie pozwól, aby muszki się rozmnożyły, ponieważ problem będzie jeszcze trudniejszy do zwalczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here