Jakie usługi oferują dobre stacje kontroli pojazdów

Choć najczęściej stacja kontroli pojazdów to miejsce, które odwiedzamy w związku z koniecznością przeprowadzenia wymaganego badania technicznego naszego samochodu czy motocykla, warto wiedzieć, że wyspecjalizowane firmy oferują również inne usługi związane z kontrolą stanu pojazdu. Jakie to usługi? Gdzie się udać, żeby szybko i sprawnie załatwić ważną dla nas sprawę? Tego dowiesz się z poniższego tekstu.

Standardowy przegląd techniczny pojazdu

Wymagany, okresowy przegląd techniczny pojazdu to najczęstsza okazja do odwiedzin w wyspecjalizowanej firmie świadczącej takie usługi. Zanim jednak udamy się do najbliższego punktu, sprawdźmy, czy obsługuje on nasz pojazd. Nie we wszystkich firmach przetestujemy np. samochód z instalacją gazową, autobus czy ciągnik rolniczy.

Warto wiedzieć, że jeśli wybierzemy stacje kontroli pojazdów Dyszkiewicz, możemy liczyć nie tylko na rzetelne potwierdzenie sprawności „zagazowanego” samochodu, autobusu czy ciągnika, ale także auta ciężarowego, przyczepy, motocykla i quada. Taką usługę oferuje stacja kontroli pojazdów Dyszkiewicz w Żabieńcu, dwa punkty w Konstancinie Jeziornej i stacja w Lesznowoli. Warto podkreślić, że w tym ostatnim miejscu wykonamy nie tylko standardowe badanie, ale również zmienimy kwalifikację pojazdu z ciężarowego na osobowy.

Przegląd pojazdów przed pierwszą rejestracją i po kolizji oraz wypadku

Jeśli sprowadzasz pojazd z zagranicy, przed pierwszą rejestracją w kraju, musi on zostać poddany badaniu technicznemu. Bez potwierdzenia jego sprawności, nie zarejestrujesz go w urzędzie i pojazd nie zostanie dopuszczony do ruchu drogowego.

Podobnie, jeśli twój pojazd uczestniczył w wypadku lub kolizji i twój dowód rejestracyjny został zatrzymany, konieczne jest przeprowadzenie badania technicznego po naprawie pojazdu i przed powtórnym dopuszczeniem go do ruchu.

Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku konieczne jest przeprowadzenie badania w stacji, która jest do takich działań uprawniona.

Taksówki osobowe i pojazdy do nauki jazdy

Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, zarówno taksówki osobowe, jak i pojazdy przeznaczone do nauki jazdy, przed dopuszczeniem do pracy w tym charakterze, muszą przejść dodatkowe badanie techniczne. Nie wszystkie stacje kontroli pojazdów posiadają uprawnienia do przeprowadzenie takiego przeglądu, dlatego warto upewnić się przed udaniem się do wybranego punktu, że stacja gwarantuje tę usługę.

Przegląd przedzakupowy

Kupno samochodu to wiele radości, ale również duże ryzyko, zwłaszcza jeśli nie znamy się na autach. Warto udać się wówczas przed zakupem do autoryzowanej stacji kontroli pojazdów, która przeprowadzi przedzakupowe badanie techniczne, potwierdzające (lub nie), sprawność wybranego przez nas auta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here