Popularne domowe środki czystości, które warto wykorzystać do sprzątania po remoncie

Dom po remoncie może wymagać generalnego sprzątania. Na podłogach i we wszystkich pomieszczeniach pojawiły się zabrudzenia trudne do usunięcia, a także kurz i pył. Sprzątanie po remoncie wymaga czasu, a co więcej niezbędnych narzędzi i środków czystości. Z takim wyposażeniem można doprowadzić do porządku każde pomieszczenie i przyśpieszyć czas wprowadzki. Przekonaj się, jak sprzątać dom lub mieszkanie po remoncie i wybierz naturalne środki czystości, które możesz zrobić samodzielnie.

Woda z octem do oczyszczania i dezynfekcji

Popularnym środkiem czystości jest woda wymieszana z octem. To mieszanka, która nie tylko doskonale czyści, ale co więcej dezynfekuje wszystkie powierzchnie. Idealnie nadaje się do mycia mebli, podłóg i okien. Warto jednak pamiętać, by nie stosować jej do czyszczenia powierzchni drewnianych. Sprzątanie pobudowlane z tym domowym środkiem czystości stanie się bardzo proste. Trzeba jednak pamiętać, by przed rozpoczęciem sprzątania na mokro usunąć wszystkie zabrudzenia na sucho. Do tego niezbędna będzie szczotka lub odkurzacz przemysłowy, który sprawdza się przy dużej ilości kurzu i pyłu.

Woda z sodą oczyszczoną na trudne zabrudzenia

Dużą popularnością cieszy się również pasta zrobiona z sody oczyszczonej i wody. To środek czystości do zrobienia w domu, który jest bardzo tani, a wyróżnia się niezwykłą skutecznością. Sprzątanie pobudowlane będzie skuteczniejsze i przyniesie zadowalające efekty, jeśli zdecydujesz się na zastosowanie właśnie tej naturalnej mieszanki. Pasta z sody oczyszczone idealnie sprawdza się do czyszczenia przedmiotów chromowanych lub srebrnych. Usuwa bez trudu wszystkie zabrudzenia i ciemne przebarwienia. Sprawia, że powierzchnia kranu, spłuczki lub słuchawki prysznicowej będzie prezentować się jak nowa.

Woda z kwaskiem cytrynowym na zabrudzenia z kamienia

Na powierzchniach szklanych pojawić się może kamień trudny do usunięcia. Zwykłe środki czystości, które dostępne są na rynku mogą być drogie, a co więcej nie zawsze okazują się skuteczne. Warto więc zdecydować się na zastosowanie kwasku cytrynowego wymieszanego z wodą. Pozwala na dokładne i szybkie usunięcie nawet dużego kamienia.

Wszystkie te środki czystości bez trudu można zrobić samodzielnie w domu. Nie wymaga to dużego nakładu pracy i pieniędzy. Dzięki nim sprzątanie pobudowlane stanie się łatwiejsze i zajmować będzie mniej czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here