Zabawa lalkami bobasami

Zabawa lalkami to nie tylko sposób na zabicie wolnego czasu, ale przede wszystkim nauka odpowiedzialności i troskliwości. Pozwala małej dziewczynce wczuć się w rolę mamy, która mając pod opieką malutkie dziecko, musi otoczyć je niezbędną pieczą. Szczególną popularnością cieszą się lalki bobasy, które wyglądem przypominają prawdziwe niemowlęta. Wykonane z dbałością o szczegóły, ale również oddające naturalne zachowania niemowląt. Niektóre z nich płaczą, inne siusiają, a nawet raczkują! Które z nich wybrać? Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Jaka będzie najlepsza dla mojego dziecka?

Lalki bobasy występują w wielu odsłonach. Ich ogromna różnorodność sprawia, że bez trudu można kupić model najlepiej obrazujący potrzeby i oczekiwania dziewczynki. Najlepsze jednak będą te, które odzwierciedlają naturalne zachowania dzidziusiów. Mowa oczywiście o mówiących lalkach (np. mama, tata), gaworzących, śmiejących się czy płaczących. Ze względu na posiadane funkcje, mała dziewczynka może wejść z nimi w interakcję, co dodatkowo uatrakcyjnia zabawę. Ciekawie wyglądają również te, które do zestawu mają dołączone liczne akcesoria dodatkowe, np. nocnik, ubranka na zmianę, butelki do karmienia, smoczki. Oprócz tych sprzedawanych łącznie z lalką bobasem, można dokupić jeszcze inne. Każda mała dziewczynka wie, że przydatny będzie zarówno wózek, nosidełko, a także pieluszki. Generalnie, im więcej gadżetów dodatkowych, tym lepsza zabawa.

Na co zwracać uwagę przy zakupie lalki bobasa?

Pierwszym czynnikiem, o którym należy pamiętać, są wymiary. O ile cztero- czy pięcioletnia dziewczynka poradzi sobie z dużą i dość ciężką lalą, o tyle dla trzylatki może to być problemem. Nie bez znaczenia pozostają posiadane funkcje: czy lalka bobas płacze, śmieje się, siusia, gaworzy, raczkuje oraz czy można ją karmić. Z perspektywy dziecka to bardzo ważne cechy, które w  bezpośredni sposób kształtują sposób zabawy. Podobnie zresztą jak akcesoria dodatkowe dołączane do zestawu – dające jeszcze więcej możliwości!

Lalki bobasy – czy warto obdarować nimi córkę?

Oczywiście, że tak! Zabawa lalkami wywiera bowiem nieoceniony wpływ na rozwój dziecka. Kształtuje kreatywne myślenie (dziewczynki muszą wymyślać, jak ubrać swojego dzidziusia, jak zorganizować plan dnia) i uczy odpowiedzialności. Nie wspominając o tym, że lalki bobasy stają się małymi przyjaciółmi i powiernikami dziecięcych sekretów. Dają szerokie możliwości zabawy, odpowiadające codziennej opiece nad prawdziwym dzieckiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here