urodziny w lokalu

Dla większości ludzi urodziny są doskonałą okazją na spędzenie udanego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Imprezy w domu to standard – jest to opcja najłatwiejsza, jak i najtańsza. Ale czy urodziny w lokalu, restauracji czy klubie są aż tak drogie? Nie każdy ma możliwość zaprosić sporą liczbę osób do swojego domu, więc taki lokal będzie idealny. Od czego zależy cena wynajmu i organizacji takiego przyjęcia? O tym poniżej.

Lokal na urodziny – dlaczego warto?

Lokal na urodziny nie zawsze jest taki drogi, jak by mogło się wydawać. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć za odpowiednimi opcjami i liczbą usług, które dany obiekt oferuje. Dlaczego warto w ogóle pomyśleć o organizacji urodzin w innym miejscu niż dom? Przede wszystkim wygoda – jeśli mieszkamy w bloku, który nie jest za bardzo przestrzenny, nie jesteśmy w stanie zaprosić więcej niż kilka osób. Restauracja lub lokal to doskonałe miejsce, aby pomieścić zarówno przyjaciół, jak i rodzinę.

Inną zaletą jest też na pewno zwolnienie z obowiązków. Chodzi o wystrój, zakup napojów, czy najważniejsze – o posiłki. Nie musimy się przejmować żadnym z tych kwestii, gdyż obsługa restauracji zrobi to za nas. Nie mówiąc oczywiście o czynnościach po imprezie, czyli sprzątaniu i zmywaniu. Solenizant, jak i goście, mogą się cieszyć w pełni świętowaniem, nie przejmując się niczym innym.

Od czego zależy cena?

Mówiąc bardzo ogólnie, ceny za wynajem lokalu na urodziny, jak i organizację samej imprezy mogą się wahać między 50, a nawet ponad 200 zł za jedną osobę. Skąd taka rozbieżność? Głównie z powodu wielkości lokalu, jego lokalizacji, liczby zaproszonych gości, a także różnorodności usług. Większość restauracji posiada specjalne pakiety, na które składają się różne rodzaje atrakcji, menu, czy wystroju. Im bardziej skomplikowane i złożone, tym oczywiście więcej zapłacimy. Istnieje także opcja indywidualnego wystroju i jadłospisu, odbiegającego od standardów danego lokalu. Wtedy musimy się liczyć z najwyższymi cenami, ze względu na więcej pracy ze strony obsługi.

Najtańsza opcja jest zazwyczaj najprostsza – tort, kawa, herbata, do kilku gości z solenizantem włącznie. Najwięcej płaci się za ciepłe posiłki, np. w formie obiadu, gdyż zajmują najwięcej czasu. Duże lokale, z salą bankietową i atrakcjami dla dzieci, często biorą dużo za jedną osobę. Jeżeli więc zależy nam na obfitej imprezie, musimy się liczyć z wysokimi kosztami.

Urodziny obchodzi się co roku, jednak jest kilka takich, które warto spędzić huczniej niż zwykle. Osiemnastka, trzydziestka czy osiemdziesiątka są doskonałymi przykładami. Zaproszenie grona znajomych, jak i najbliższej rodziny na takie przyjęcie będzie na pewno niezapomniane i miło wspominane na długie lata.

Artykuł powstał przy współpracy z Hotelem ASTRA z Poznania – sale bankietowe, imprezy okolicznościowe, hotel i restauracja z ogrodem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here