głęboki tłuszcz

Zrównoważona dieta powinna składać się ze zdrowej żywności. Wcześniej jednak należy wyeliminować z diety produkty, które są nie tylko niezdrowe, ale i mogą w nadmiarze prowadzić do powstania wielu chorób. Jakie zatem produkty powinno się usunąć z diety? W poniższym artykule przedstawimy produkty, które warto zamienić na zdrowe odpowiedniki.

Cukier i jego pochodne

Nazywany białą trucizną, takiego przydomku doczekał się cukier. Oczywiście nie bez powodu. Nadmierne spożywanie cukru prowadzi nie tylko do otyłości, na którą coraz częściej cierpią już dzieci. W najgorszym przypadku może wywołać cukrzycę. Cukier również prowadzi do próchnicy. Niestety jak dowiodły badania naukowe, cukier jest bardziej uzależniający od narkotyków typu kokaina, dlatego tak trudno przejść wielu osobom detoks cukrowy. Do produktów, które warto wyeliminować z diety należą produkty zawierające cukier, słodziki. Są to słodycze, słodzone napoje, słodkie przekąski, batony. W przemyśle spożywczym występują różne zamienniki cukru, które są równie szkodliwe. Do niechlubnego grona zalicza się syrop glukozowy, syrop glukozowo-fruktozowy, a także sztuczne słodziki. Na szczęście istnieje wiele odpowiedników cukru jak syrop z agawy, ksylitol pozyskiwany z brzozy, stevia i wiele innych. Zdrowe produkty niezawierające szkodliwego dla zdrowia cukru zawiera dieta pudełkowa, będąca doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu samemu przygotowywać zdrowe i wartościowe posiłki. Catering dietetyczny do domu Warszawa jest także wygodny, ponieważ kilka posiłków jest dostarczonych na każdy dzień. W ten sposób możemy poświęcić czas na ważne dla nas sprawy.

słodka przekąska

Czerwone mięso

Poza tym, że czerwone mięso jest wartościowym źródłem żelaza, nie zapewnia organizmowi wiele korzystnych składników. Czerwone mięso to wieprzowina (szynka, schab, polędwica, karkówka), wołowina, kaczka, dziczyzna i wszelkiego rodzaju podroby jak wątroba, a także wędliny tworzone z mięsa czerwonego. Warto ograniczyć spożycie czerwonego mięsa, a w przypadku występowania chorób lepiej całkowicie wyeliminować z jadłospisu. Mięso czerwone organizm znacznie dłużej trawi, również nadmierne jego spożycie przyczynia się do odkładania się złego cholesterolu i miażdżycy. Zdrowa dieta pudełkowa daje możliwość wyboru różnego rodzaju źródeł białka i żelaza, dlatego warto wziąć pod uwagę catering dietetyczny. Dzięki temu masz możliwość zadbać o swój organizm i mieć czas na wszystko, co kochasz robić. Bez wysiłku i myślenia o tym, że trzeba przygotować posiłki na kolejny dzień.

Tłuste potrawy

Potrawy przyrządzane na głębokim tłuszczu są źródłem otyłości, złego samopoczucia, a także miażdżycy. Jedzenie takich produktów jak chipsy, frytki, pączki, orzeszki smażone,  batony, mięsa smażone nie tylko nie zapewni nam odżywienia organizmu, a jedynie odkładania się tłuszczu w miejscach jak brzuch, uda i pośladki. Dlatego dieta pudełkowa zawiera produkty przygotowywane w zdrowy sposób. Catering dietetyczny zawiera pożywne posiłki, które dostarczają organizmowi wiele cennych witamin i składników, a przy tym doskonale smakują.

Eliminacja szkodliwych produktów jest konieczna, jeśli zależy nam na własnym zdrowiu. Warto pamiętać, że w dłuższej perspektywie ich jedzenie może prowadzić do wielu chorób, których możemy uniknąć, stosując zdrową dietę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here