Wielu pacjentów decyduje się na wizytę u ortopedy dopiero w momencie, a którym ból w obrębie konkretnego stawu jest już nie do zniesienia. Niestety w wielu przypadkach ból ten jest nie tylko wynikiem konkretnego schorzenia, ale tez bagatelizowania jego wcześniejszych symptomów. CM Gamma oferuje pacjentom kompleksowe usługi, dzięki którym pacjent szybko otrzyma termin konsultacji z lekarzem ortopedą, a później terminy konkretnych badań diagnostycznych. W CM Gamma, dzięki zatrudnionemu, profesjonalnemu zespołowi, można umówić również ewentualne zabiegi i rehabilitację, która pozwoli na pełny powrót do zdrowia.
Poradnia ortopedyczna Warszawa
W CM Gamma posiadamy poradnię ortopedyczną, do której powinieneś się zgłosić w przypadku podejrzeń jakichkolwiek schorzeń, czy też urazów związanych z układem ruchu. Jeśli pacjent zgłosi się do lekarza, nie czekając na pojawienie się kolejnych objawów, zostanie objęty właściwą opieką. Oczywiście zgłoszenie się w zaawansowanym stadium choroby nie wyklucza leczenie, jednakże znacznie ciężej będzie pacjentowi wrócić zdrowia. Podstawą działania będzie więc pełna diagnostyka pod kątem podejrzeń lekarza prowadzącego. Lekarz ortopeda zleci przeprowadzenie konkretnych, szczegółowych badań, które pozwolą wyjaśnić daną sytuację.
Jakie badanie diagnostyczne może zlecić lekarz ortopeda?
Lekarz zajmujący się pacjentem skarżącym się na bóle w obrębie stawów może skierować go na szereg badań diagnostycznych. Są to między innymi badania USG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny oraz zdjęcia RTG. To ostatnio badanie jest najpopularniejsze ze względu na swoje bezpieczeństwo i fakt, że jego wyniki otrzymuje się niemalże natychmiast. Chwilę trzeba poczekać jedynie na opis badania.
Rentgen jest jednym z najstarszych badań obrazowych, których służy diagnostyce wiernie od wielu lat. Dzięki niemu można wyodrębnić wszystkie nieprawidłowości w obrębie konkretnej części ciała człowieka.
Na czym polega badanie RTG?
Przede wszystkim należy wiedzieć, że to badanie nie jest inwazyjne, a samo przygotowanie jest wymagane jedynie w przypadku RTG w obrębie jamy brzusznej, lub też w przypadku konieczności podania badanemu kontrastu dożylnie. Przed badaniem RTG należy zdjąć rzeczy metalowe oraz ubranie. Zdjęcie wykonuje się dosłownie przez kilka sekund, po których pacjent może się ubrać. W przypadku, gdy wyjdzie ono nieostre, technik może poprosić pacjenta o powtórzenie badania.