Ponadczasowe i praktyczne ogrodzenia oraz dekoracje z wikliny

0
574

Ogrodzenie to bardzo ważny element każdej nieruchomości. Zabezpiecza ogród przed niechcianymi gośćmi i daje nam poczucie bezpieczeństwa. Płot powinien pełnić również funkcję dekoracyjną i być dopasowany do stylu budynku oraz typu ogrodu. Decydując się na budowę ogrodzenia mamy do wyboru co najmniej kilka rozwiązań. Zamiast typowego drewnianego lub metalowego ogrodzenia, możemy wybrać płot wiklinowy.

Atuty ogrodzenia z wikliny

Wiklina to materiał, który jest z powodzeniem wykorzystywany w naszym kraju od wieków. Nic dziwnego, meble wykonane z wikliny potrafią cieszyć oko nawet kilku pokoleń. Wiklina ze względu na swoje właściwości jest także świetnym materiałem na ogrodzenie. Pozwala na uzyskanie oryginalnego efektu wizualnego. Wiklinowe ogrodzenie jest nietoksyczne i pozbawione chemikaliów. Poza tym, w odróżnieniu od drewna i metalu, nie wymaga malowania lub lakierowania. Jest bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.

Kolejnym atutem wiklinowego ogrodzenia jest jego trwałość i odporność na działanie negatywnych czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, promienie słoneczne czy wahania temperatury. Wiklinowe płoty stanowią gwarancję intymności. Gęsty splot materiału pozwala w naturalny sposób odgrodzić się od spojrzeń przechodniów lub sąsiadów. Dzięki wiklinowemu ogrodzeniu możemy w pełni korzystać z uroków przebywania we własnym ogrodzie. Co ciekawe, wiklina może być także wykorzystana do zasłonięcia tarasu lub balkonu.

Rodzaje i kolorystyka wiklinowego ogrodzenia

W sprzedaży znaleźć można różne propozycje ogrodzeń z wikliny. Z całą pewnością godnym polecenia producentem i sprzedawcą takiego asortymentu jest sklep internetowy: Wiklinowy-ogrod.pl. Katalog produktów służących do ogrodzenia nieruchomości, obejmuje:

  • panele wiklinowe,
  • płoty wiklinowe,
  • płotki wiklinowe,
  • maty wiklinowe, w tym maty wiklinowe impregnowane.

Panele i płoty wiklinowe charakteryzują się tym, że wiklina umieszczona jest w wytrzymałej, drewnianej ramie. Do wyboru jest kilka rozmiarów takiego panelu (np. 180 cm wysokości i 120 cm szerokości lub 180 cm wysokości i 60 cm szerokości). Bez problemu można zatem dopasować ilość elementów do długości działki.

Dużą popularnością cieszą się także maty wiklinowe. Klienci wybierają je najczęściej do zasłonięcia istniejącego ogrodzenia. Można je bowiem szybko i łatwo zamontować do typowego metalowego płotulub furtki i osłonić się chociażby od ruchliwej drogi.

Warto wspomnieć, że klient może zdecydować się na zakup płotu wypełnionego wikliną naturalną niekorowaną, jak również wikliną niekorowaną parzoną i impregnowaną. W związku z tym płoty wiklinowe dostępne są w dwóch atrakcyjnych kolorach: palisander i jasny brąz.

Akcesoria ogrodowe z wikliny

Uzupełnieniem wiklinowego ogrodzenia mogą być także akcesoria ogrodowe. Sklep Wiklinowy-ogrod.pl proponuje wysokiej jakości donice ogrodowe oraz kule wiklinowe. Jeśli chodzi o donice, to w opcji są produkty o różnej wysokości, długości i szerokości. 

W ogrodzie lub na tarasie można ustawić stylową podłużną wiklinową donicę i umieścić w niej ulubione kwiaty (np. pelargonie lub lawendę). Z kolei kule wiklinowe nadają się do ułożenia na ziemi lub podwieszenia. Sprzedawca oferuje kule o średnicy od 20 do 50 cm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here